کد خبر: ۴۹۳۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۸

مدیر نشر افق گفت: دانلود غیر مجاز کتاب‌های پی دی اف ضررات جبران ناپذیر به اهالی قلم وارد می‌کند.

راهکار‌های یک ناشر برای دورشدن افراد از صفحات مجازی/ ضربه دانلود کتاب‌های غیر مجاز به اهالی قلم چیست؟رضا هاشمی نژاد مدیر مسئول انتشارات افق در گفتگو با خبرنگار شفاف، در خصوص مطالعه پی دی اف‌ها در صفحات مجازی گفت: تفاوت مطالعه پی دی اف با کتاب در انتقال حس خوب کتاب به مخاطب است.

وی افزود: به نظر بنده مطالعه کتاب‌های پی دی اف آسیب‌های جدی و جبران ناپذیری به افراد وارد می‌کند.

هاشمی نژاد ادامه داد: دانلود پی دی اف‌های غیر مجاز یک عمل غیروجدانی و خلافی است که باعث بی احترامی و نابودی روحیه نویسندگان و ناشران در تولید کتاب‌های با کیفیت، شاخص و ورود ضرر و آسیب‌های غیرقابل کنترل به آینده افراد کتاب خوان می‌شود.

مدیر مسئول نشر افق با اشاره به راهکار‌های مناسب جهت دور شدن افراد از فضای مجازی اظهار داشت: کتابخانه‌ها با در اختیار قرار دادن کتاب در میان افراد، باعث جذب بیشتر مخاطبان به کتاب‌ها می‌شوند.

وی ادامه داد: البته کتابخانه‌های خارج از کشور چند سالی است که نسخه پی دی اف آثار اهل قلم را به راحتی و با رعایت دستمزد آثار ارزشمند اهالی قلم و مدت یک ماه در اختیار افراد برای دانلود به عنوان مطالعه آن کتاب، قرار می‌دهند.

هاشمی نژاد خاطر نشان کرد: نرم افزار ها، پلت فرم‌ها و سایت‌هایی وجود دارند که به ارائه کتاب‌های دیجیتالی با رعایت حقوق منافع ناشران و نویسندگان به قیمت بسیار ارزان وجود دارند که با وجود گرانی کاغذ عامل مهی در افزایش سرانه مطالعه و صرفه جویی در مصرف کاغذ است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار