کد خبر: ۴۹۳۱۱۰
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲

شاگردان روبرتو مانچینی با کسب پیروزی خارج از خانه مقابل ارمنستان، به رکورد جدیدی در بازی‌های مرحله انتخابی جام ملت‌های اروپا دست پیدا کردند.

به گزارش شفاف، تیم ملی ایتالیا شب گذشته (پنجشنبه) در پنجمین دور از بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2020، میزبانش ارمنستان را با نتیجه 3 بر یک شکست داد و پنجمین برد متوالی خود را در این رقابت‌ها کسب کرد.

این اولین باری است که تیم ملی ایتالیا در بازی‌های مرحله انتخابی جام ملت‌های اروپا از پنج بازی نخست خود پنج برد متوالی کسب می‌کند. البته با احتساب بردهای آتزوری در مرحله انتخابی یورو 2016، تعداد بردهای متوالی این تیم به عدد 9 می‌رسد.

ایتالیا تا کنون در گروه J مرحله انتخابی یورو 2020، در پنج بازی 16 گل زده و تنها دو گل خورده است.

 

در همین حال روبرتو مانچینی به اولین سرمربی در تاریخ تیم ملی ایتالیا تبدیل می‌شود که در یک گروه از مرحله انتخابی یورو 2020 پنج برد متوالی کسب کرده است. آزلیو وچینی در فصل 87-1986 و آنتونیو کونته در سال 2014 هر کدام با چهار برد متوالی، رکوردداران قبلی بودند.

همچنین تیم ملی ایتالیا از ماه سپتامبر سال 2006 که تیم ملی فرانسه را 3 بر یک شکست داد، در تمام بازی‌های خارج از خانه‌اش در مرحله انتخابی جام ملت‌های اروپا بدون شکست بوده که در این مدت 29 پیروزی و شش تساوی در خانه رقبایش کسب کرده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: