کد خبر: ۴۹۳۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸

رئیس پلیس پایتخت گفت: پس از حدود دو ماه کار اطلاعاتی، با ۲۳۰ حکم قضایی به ۲۳۰ مخفیگاه قاچاقچیان موادمخدر مخصوصاً قاچاقچیان خرد ضربه زدیم.

به گزارش شفاف، سردار حسین رحیمی صبح امروز در حاشیه اجرای نخسین مرحله از طرح ظفر (برخورد با خرده‌فروشان و قاچاقچیان موادمخدر) درباره جزئیات این طرح اظهار کرد: در تعاقب طرح‌های مختلف برای مبارزه با موادمخدر در پایتخت، 5 منطقه شوش، مولوی، دروازه غار، فرحزاد و دامنه رودخانه جاجرود پاکسازی شد.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: بیم آن را داشتیم که قاچاقچیان با از هم پاشیده شدن مراکز تجمعشان، کلونی‌هایی را در نقاط مختلف شهر تهران برای خود ایجاد کنند که طرح جدیدی را با عنوان "ظفر" با هماهنگی مقام قضایی طراحی کرده و کار اطلاعاتی را برای شناسایی منازل و مراکز خرید و فروش موادمخدر آغاز کردیم.

وی تصریح کرد: پس از حدود دو ماه کار اطلاعاتی، با 230 حکم قضایی به 230 مخفیگاه قاچاقچیان موادمخدر مخصوصاً قاچاقچیان خرد ضربه زدیم؛ در این مراکز حدود 310 عوامل که بیشتر به صورت باندی مواد می‌فروختند، بازداشت شدند.

این مقام انتظامی افزود: در مجموع در عملیات ظفر یک، در بازه زمانی چهار تا پنج روز، بالغ بر 809 کیلوگرم موادمخدر کشف، 25 باند منهدم و 22 قاچاقچی و سرشبکه بازداشت شدند.

به گفته رحیمی در طرح ظفر یک،‌ 19 منزل در نقاط مختلف تهران پلمب و 19 دستگاه خودرو از متهمان کشف شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به بازداشت 968 خرده‌فروش موادمخدر در طرح ظفر یک، گفت: متهمان بازداشت شده یا به زندان منتقل شده یا تحویل مراکز بازپروری شدند. مراکز عمده تجمع معتادان متجاهر و خرده‌فروشان موادمخدر در تهران از هم پاشیده شده و این افراد به نقاط دیگری نقل مکان کرده‌ بودند که با اجرای این طرح (ظفر یک) پاتوقهای جدید آنها نیز برچیده شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه سال 98 را سال پاکسازی تهران از لوث وجود معتادان متجاهر نامگذاری کرده‌ایم، یادآور شد: زمانیکه خریداری برای موادمخدر وجود نداشته باشد، عرضه نیز به شدت پایین می‌آید.

رحیمی با بیان اینکه دیگر حضور تجمعی معتادان در مناظق مختلف پایتخت دیگر دیده نمی‌شود یا کمتر به چشم می‌خورد، متذکر شد: پاتوقهای جدید این افراد را نیز شناسایی می‌کنیم.

رئیس پلیس پایتخت گفت: شاید در گذشته بیشتر تمرکز بر روی باندهای بزرگ موادمخدر بود اما اکنون علاوه بر باندهای بزرگ، تمرکز ویژه‌ای بر معتادان متجاهر و خرده‌فروشان موادمخدر نیز کردیم و امان آنها را در پارکها و محلات می‌بریم.

وی با اشاره به هماهنگی خوب صورت گرفته بین پلیس و دستگاه قضایی برای مبارزه با موادمخدر، اظهار کرد: شهروندان می‌توانند هرگونه اطلاعاتی را درباره آلودگی مناطق، منازل یا مراکز به حضور موادفروشان، به پلیس 110، مبارزه با موادمخدر یا دادسرای مبارزه با موادمخدر اطلاع دهند.

این مقام انتظامی به تشریح آمار پلیس پایتخت برای مبارزه با موادمخدر طی 5 ماه و 15 روز گذشته از سال جاری نیز پرداخت و گفت: در بازه مذکور حدود 9 تن و 345 کیلوگرم موادمخدر در تهران کشف شده که 15 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

رحیمی تصریح کرد: در بازه مذکور 33 باند متلاشی، 273 قاچاقچی عمده بازداشت و هزار و 801 دستگاه وسیله‌نقلیه از قاچاقچیان توقیف شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: