کد خبر: ۴۹۳۱۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

طی روز‌های اخیر مسئله سیگار‌های الکترونیک و عدم اعتماد به این نوع محصولات به شدت در ایالات متحده داغ شده است. به خصوص پس از آن که خبر رسیده حداقل ۵ نفر در ایالات متحده به علت استفاده از این نوع سیگار جان باخته اند.

به گزارش شفاف، این پنج نفر به دلیل بیماری مرموز ریه جان خود را از دست داده اند که پزشکان فکر می‌کنند ممکن است در اثر استعمال سیگار‌های الکترونیکی رخ داده باشد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ریوی ایالات متحده در این خصوص گفته که تعداد موارد احتمالی بیماری شدید تنفسی برای افرادی که از سیگار الکترونیکی استفاده می‌کنند اکنون در ۳۳ ایالت ایالات متحده حدود ۴۵۰ نفر است. درصد زیادی از افرادی که به بیماری مبتلا شده اند از محصولاتی موسوم به ویپ استفاده کرده اند و این در حالی بوده که تصور می‌کرده اند استفاده از این محصولات هیچ ضرری ندارد.

دکتر دانا میانه-دلمن، از پزشکانی که در جریان این پرونده‌ها است می‌گوید:"در حالی که این تحقیق در حال انجام است، مردم باید توجه کنند که از محصولات سیگار الکترونیکی استفاده نکنند. افرادی که از محصولاتی مثل سیگار الکترونیکی استفاده می‌کنند، باید خود را از نظر علائم کنترل کنند، به عنوان مثال، سرفه، تنگی نفس، درد قفسه سینه، تهوع و استفراغ و فوراً به دنبال مراقبت‌های پزشکی برای هرگونه موضوعی در مورد سلامتی خود باشند. ".

اما شرکت‌های ارائه دهنده این سیگار معتقدند همه چیز به نحوه استفاده از این سیگار‌ها و کانال‌هایی که این سیگار‌ها را می‌فروشند مرتبط است و ماجرای بیماری‌های ریوی با سیگار‌های الکترونیکی استاندارد ارتباطی ندارد. نظر شما چیست؟ آیا شما هم از کاربران این نوع سیگار‌ها هستید؟

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار