کد خبر: ۴۹۳۳۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان تأکید کرد عزل و نصب مقامات در آمریکا تأثیری بر ادراک ایران از ماهیت سیاست‌های آمریکا ندارد.

به گزارش شفاف، دریابان علی شمخانی دبیر شوری عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در واکنش به برکناری «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا که به ایران‌ستیزی شهرت داشت، خاطرنشان کرد که تغییرات ظاهری در هیئت حاکمه آمریکا، ادراک ایران نسبت به ماهیت اقدامات و سیاست‌های آمریکا را تغییر نمی‌دهد.

شمخانی با اعلام این مطلب تصریح کرد: «اوباما و ترامپ، هردو سیاست تحریم ملت ایران را دنبال کردند. ملاک ارزیابی ایران، سیاست واقعی و عملکرد امریکا بویژه در قبال پایبندی به تعهدات بین‌المللی و رفع تحریم‌ها علیه مردم ایران است.»
وی افزود: «وعده احمقانه بولتون برای نرسیدن انقلاب اسلامی به عمر چهل سالگی، در کارنامه سیاسی او و دولت آمریکا ثبت و ضبط خواهد شد. توسعه بی‌سابقه قدرت منطقه‌ای ایران و ساقط کردن پهپاد آمریکایی در دوره تهدیدات مستمر بولتون واقع شد.»

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشوران در پایان تأکید کرد: «بهره گیری از سیاستِ دست چدنی با دستکش مخملی، سالهاست که کارکرد خود را از دست داده و شرایط امروز ایران که حاصل تداوم راهبرد مقاومت فعال است نشان می‌دهد که اراده آمریکا دیگر نمی‌تواند منافع ملت ایران را تحت الشعاع قرار دهد.»
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: