کد خبر: ۴۹۳۴۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸

هوای تهران در وضعیت سالم قرار دارد اما با تابش خورشید و در حضور سایر عوامل مورد نیاز برای شکل‌گیری آلاینده ازن، برای برخی ساعات بعدازظهر، افزایش نسبی در غلظت آلاینده مذکور انتظار می‌رود.

به گزارش شفاف، کیفیت هوای تهران با شاخص 51 در هوای سالم قرار دارد. این رقم میانگین شاخص کیفیت هوا در 12 ساعت گذشته (با تاکید بیشتر بر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر) برای میانگین کل ایستگاه‌هاست.

همچنین طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با تابش خورشید و در حضور سایر عوامل موردنیاز برای شکل‌گیری آلاینده ازن، برای برخی ساعات بعدازظهر (بین ساعات 14 الی 18) افزایش نسبی در غلظت آلاینده مذکور انتظار می‌رود. هرچند وزش باد در برخی ساعات روز جاری در بهبود نسبی کیفیت هوا مؤثر خواهد بود.

به‌تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در شبانگاه یکشنبه، افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها پیش‌بینی می‌شود که برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت. با احتمال وزش باد در برخی ساعات نخستین روز دوشنبه (25 شهریور 98)، شرایط لازم برای پراکندگی آلاینده‌های ناشی از تردد خودروها فراهم شده، به طوری‌که ذرات معلق نسبت به صبح روز قبل از غلظت کمتری برخوردار خواهد بود.

با افزایش دما در طی روز بر غلظت آلاینده ازن به‌طور موقت افزوده شده که احتمال می‌رود سبب کاهش موقتی کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت شود. همچنین در اواخر وقت دوشنبه روند افزایشی در غلظت آلاینده‌ها (ذرات معلق) مشاهده خواهد شد که عمدتاً ناشی از ازدیاد حجم ترافیک در این بازه زمانی خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: