کد خبر: ۴۹۳۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱

هوای تهران همچنان در وضعیت سالم قرار دارد و این وضعیت تا روز آینده نیز تداوم خواهد داشت.

به گزارش شفاف، کیفیت هوای تهران با شاخص 62 در وضعیت سالم قرار دارد.  این رقم میانگین شاخص کیفیت هوا در 12 ساعت گذشته (با تاکید بیشتر بر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر) برای میانگین کل ایستگاه‌هاست.

همچنین بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی وضعیت هواشناسی برای شهر تهران، همراه با افزایش تابش نور خورشید تا نیمه‌روز و در دسترس بودن سایر عوامل لازم برای انجام واکنش‌های فتوشیمیایی، طی برخی ساعات (بین ساعات 14 الی 18) روند افزایشی در غلظت آلاینده ازن مشاهده خواهد شد. رفته‌رفته با رشد ناپایداری و افزایش سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر روز جاری وضعیت کیفیت هوای پایتخت رو به بهبودی سوق پیدا خواهد کرد.

اگرچه در اواخر وقت دوشنبه با توجه به افزایش حجم ترافیک در مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق دور از انتظار نیست. با افزایش ناپایداری جوی در نخستین ساعات روز سه‌شنبه (26 شهریور 98) کیفیت هوای صبحگاهی نسبت به روز قبل در وضعیت مطلوب‌تری قرار خواهد گرفت. همچنین حاکمیت ناپایداری جوی، تشکیل آلاینده ازن را محدود کرده و بنابراین پیش‌بینی می‌شود از غلظت این آلاینده نسبت به روز پیشین کاسته شود. تا اواخر وقت سه‌شنبه با کاهش میزان ناپایداری جوی و کاهش سرعت باد احتمال می‌رود که افزایش غلظت ذرات معلق در برخی مناطق پایتخت موجب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا شود.

در حال حاضر دمای هوای تهران 29 درجه سانتی گراد است و برای روز آینده کمینه دما 23 درجه و بیشینه دما 31 درجه پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار