کد خبر: ۴۹۳۵۴۷
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۴

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در تماسی تلفنی با عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق گفتگو کرد.

به گزارش شفاف به نقل از دفتر نخست وزیری عراق، در اطلاعیه ای با اعلام این خبر، به جزییات بیشتری از جمله محورهای این گفتگوی تلفنی اشاره نکرد. 

با این حال برخی منابع محلی از گفتگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر عراق در خصوص تحولات سیاسی و امنیتی منطقه و همچنین راه های تقویت روابط دوجانبه خبر دادند. 

این تماس تلفنی در پی حملات ویرانگر مقاومت یمن به تاسیسات نفتی آرامگو عربستان در انتقام از حملات سعودی ها به مردم غیرنظامی و زیرساخت های این کشور صورت می گیرد، حمله ای که برخی رسانه های غربی و عربی در یک فضاسازی مشکوک مدعی شدند از مبدا جنوب عراق انجام شده است. بغداد این شایعات را بی اساس دانسته و بشدت تکذیب کرده است.   

روابط بغداد واشنگتن طی ماههای گذشته بویژه پس از حملات هوایی که به چندین مرکز و زاغه مهمات سازمان الحشد الشعبی عراق صورت گرفت و از رژیم صیهونیستی بعنوان عامل و  آمریکا بعنوان مطلع و پشتیبان این حملات یاد شد، شرایط ویژه ای را  می گذارند، بویژه در شرایطی که فشار آمریکا برای همراه کردن عراق با سیاست های منطقه ای خود و حذف گروههای مقاومت عراقی از یکسو و فشار نیروها و احزاب عراقی به پارلمان برای تصویب قانونی جهت پایان دادن به حضور نظامی آمریکایی ها در کشورشان، از سوی دیگر وارد مرحله تازه ای شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار