کد خبر: ۴۹۳۶۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸

نماینده مسلمان کنگره ضمن انتقاد از توئیت‌های تند رئیس‌جمهور آمریکا در پی حمله به تأسیسات آرامکو تأکید کرد که ترامپ مقصر افزایش تنش‌ها با ایران است و ایران هم اهمیت چندانی به پیام‌های توئیتری وی نمی‌دهد.

به گزارش شفاف، «ایلهان عمر» نماینده مسلمان کنگره ضمن انتقاد از توئیت‌های تند و تهاجمی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران در روز‌های اخیر در پی عملیات حمله پهپادی انصارالله یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی تأکید کرد که دولت ترامپ مقصر تنش‌ها در غرب آسیا است.

بنا به گزارش شبکه آمریکایی «فاکس‌نیوز»، عمر ضمن انتقاد از نوع برخورد رئیس‌جمهور آمریکا با ایران تصریح کرد که دولت ترامپ مقصر افزایش تنش‌ها میان واشنگتن و تهران است.

شنبه هفته جاری (۲۳ شهریورماه) سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام کرد، یگان پهپادی این کشور با ۱۰ پهپاد، پالایشگا‌ه‌های «بقیق» و «خریص» شرکت آرامکو را هدف قرار داد، اما «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا مدعی شده که ایران این حمله را انجام داده است.

قبل از آنکه ترامپ روز گذشته مدعی شود که به نظر می‌رسد ایران مسئول این حمله به تأسیسات نفتی عربستان بوده است، روز یکشنبه در یک پیام توییتری به رقبا و دشمنان آمریکا هشدار داد که واشنگتن آماده نبرد است.

وی در پیام توییتری روز یکشنبه خود نوشت: «عربستان مورد حمله قرار گرفته است. دلایلی وجود دارد که فکر می‌کنیم مقصر آن را می‌شناسیم و بسته به تأیید آن، آماده نبرد هستیم، اما منتظر پادشاهی (عربستان) هستیم تا اعلام کند که علت این حمله را چه می‌دانند و تحت چه شرایطی ما پیش برویم».

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار