کد خبر: ۴۹۳۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

وزیر ارتباطات درباره علت مخالفت با انتصاب مدیرعامل یک اپراتور توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش شفاف،  محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت: ماجرای ارزش افزوده روشن و شفاف است، بازار 2000 میلیارد تومانی دارد که به علت منطق حاکم بر آنکه مسئولان سامان‌دهی خودشان ذی‌نفع می‌باشند ساماندهی و طبیعتا مصوبات اجرا نمی‌شود.

وی ادامه داد: بنابراین باید تصمیم اساسی اتخاذ شود و طبق حق و حقوق مردم و شکایت‌هایی که وجود دارد ما مصّر هستیم که تصمیم نهایی را بگیریم.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت تعرفه اپراتورها صورت نگرفته است.

آذری جهرمی درخصوص مخالفت وزارت ارتباطات با انتصاب مدیرعامل شرکت رایتل تصریح کرد: اپراتورها جزو زیرساخت‌های حیاتی کشور به حساب می‌آیند و به همین علت نمی‌توان مدیریت‌ آن را به دست هر کسی داد. همانطور که برای تصدی مدیرعاملی بانک، صلاحیت تخصصی فرد که توسط بانک مرکزی بررسی می‌شود. کمیسیون تنظیم مقررات یک نهاد فرابخشی بوده و فقط موضوع وزارت ارتباطات نیست؛ وزارت اقتصاد، سازمان برنامه‌ و‌ بودجه، سه عضو صاحب‌نظر بخش خصوصی، ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات در این کمیسیون عضو دارند و این مصوبه به اتفاق آراء در آن کمیسیون تصویب شد و یک مصوبه فرابخشی است و بحث مخالفت وزارت ارتباطات با انتصاب یک فرد نیست بلکه یک رویه است.

وزیر ارتباطات گفت: اگر بخواهیم تداوم خدمات اپراتور را مدنظر بگیریم، این تداوم فعالیت منوط به مدیران آن مجموعه است. ما در خصوص اینکه چه کسی را منصوب کنند یا نکنند دخالت نمی‌کنیم و این حق سهامدار است ولی اینکه فرد دارای صلاحیت‌های فنی باشد، جزو مسائل اصولی بوده و ما پیگیر این مسئله هستیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: