کد خبر: ۴۹۳۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰

سازمان هواشناسی برای نیمه شمالی کشور، کاهش ۵ تا ۱۵ درجه‌ای دما پیش‌بینی کرد؛ تهران و دامنه‌های البرز ۷ تا ۱۰ درجه خنک می‌شود.

به گزارش شفاف، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد بر اساس بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی با نفوذ جریانات خنک شمالی از عرض‌های میانی بر روی شمال غرب و به تدریج سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور، طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته پیش‌رو، کاهش محسوس دما در شمال غرب بین 10 تا 15 درجه، در غرب 7 تا 10 درجه، در گیلان 10 تا 15 درجه، در مازندران 8 تا 12 درجه، در گلستان 7 تا 10 درجه، در خراسان شمالی 10 تا 15 درجه، تهران و دامنه‌های البرز 7 تا 10 درجه و در مرکز کشور 5 تا 7 درجه پیش‌بینی می‌شود.

همچنین طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در خراسان رضوی 10 تا 15 درجه و در خراسان جنوبی  5 تا 7 درجه کاهش دما خواهیم داشت.

این کاهش محسسوس دما از 31 شهریور آغاز می‌شود و نیمه شمالی کشور را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

همچنین ایجاد خسارت به محصولات کشاورزی پیش‌بینی می‌شود و به کشاورزان توصیه‌ می‌شود عملیات برداشت محصول ذرت را انجام دهند همچنین برداشت محصولات مزارع سبزیجات و صیفیجات نظیر گوجه فرنگی، خیار، کدو، بادمجان، فلفل و انتقال به انبارهای استاندارد نیز توصیه می‌شود.

استفاده از ریز مغذی‌های توصیه شده  توسط کارشناسان جهاد کشاورزی برای افزایش مقاومت گیاهان به سرما و خودداری از انجام هرس درختان در روزهای آینده و خودداری از استفاده از کود‌های ازته به صورت سرک در مزارع و باغات و محافظت از کندوهای زنبور عسل با توجه به کاهش محسوس دما نیز توصیه می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: