کد خبر: ۴۹۳۷۳۰
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰
حسن زاده خبر داد؛

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اعلام کرد امروز بعد از جلسه با مسئولان دپارتمان داوری، برای بخشش فرشید اسماعیلی هافبک محروم استقلال قبل از دربی تصمیم گیری می‌شود.

به گزارش شفاف، اسماعیل حسن زاده درباره میزان احتمال بخشش فرشید اسماعیلی هافبک محروم استقلال برای بازی دربی گفت: روز بیست و پنجم شهریور نامه ای از طرف باشگاه استقلال نوشته می شود و ساعت ۸:۵۲ روز بیست و ششم وارد سامانه سازمان لیگ می شود. آقای بهاروند همان روز دستور می دهد و نامه به دبیر کل فدراسیون ابلاغ می شود. نامه درخواست بخشش محرومیت اسماعیلی خیلی کوتاه و موجز است. دوستان در باشگاه استقلال به جای ماده ۴۹، ۴۸ را نوشته اند چون آنها ورژن ۶ ماه قبل اساسنامه را در اختیار دارند ولی این در ورژن جدید تغییر کرده است.

وی افزود: اگر شکایت و تقاضای رسیدگی در کمیته انضباطی می شد، دبیر کل به ما ارجاع می داد و به آن رسیدگی می کردیم.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره ورود کمیته داوران به کارت زرد دوم فرشید اسماعیلی یادآور شد: به هر حال اشتباه فاحشی که فیفا به آن پرداخته است، همیشه مسیرش از طرف تیم داوری است. با مقررات اخیر ما داور، کمیته داوران یا دپارتمان داوری باید این کار را بکند. ما در کمیته انضباطی نمی توانیم تشخیص بدهیم. در ماجرای پژمان نوری، مهدی طارمی و میثم حسینی هم این موضوعات بود.

حسن زاده تاکید کرد: طبق ماده ۱۵ مقررات انضباطی کمیته انضباطی تنها در صورتی می تواند رای به محرومیت را برگرداند که تشخیص اشتباه صرفا راجع به هویت بازیکن باشد یعنی داور به جای بازیکن شماره ۷ به بازیکن شماره ۷۷ کارت داده باشد. 

رئیس کمیته انضباطی در پایان گفت: روز شنبه (امروز) صحبت های دپارتمان داوری را می شنویم. اگر از این مصادیق باشد به راحتی وظیفه خود را انجام می دهیم. طبق مقررات جدید انضباطی، اگر در هویت بازیکن برای نشان دادن کارت شک باشد، این کار را می کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار