کد خبر: ۴۹۳۸۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت:ضوابط فنی اقامتگاه های بومگردی هفته گذشته ابلاغ شد تا به ارتقای کیفیتی خدماتی نزدیک شویم.

ابعاد مختلف ضوابط فنی اقامتگاه‌های بوم‌گردی اعلام شد/هنوز به تعداد ۲۰۰۰ اقامتگاه بوم‌گردی نرسیدیم.ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به  خبرنگار شفاف،گفت:ما معمولا برای تمام تأسیسات گردشگری ضوابط فنی، کیفی و تجهیزاتی می‌نویسیم. برای اقامتگاه‌های بوم‌گردی نیز پیش از این ضوابط ناقصی درباره نحوه احداث و تغییر کاربریشان انجام داده بودیم و هم‌اکنون ضوابط نهایی آن را در قالب ۱۲۰ شاخه ارائه دادیم تا اقامتگاه‌های بوم‌گردی نیز درجه‌بندی شوند.

وی گفت:این امر یک کار مستمر ۶ ماهه را می‌طلبید که ما انجام‌ دادیم و در نهایت هفته گذشته ابلاغ شد تا یک قدم به سمت ارتقای کیفیت خدماتی  اقامتگاه‌های بوم‌گردی  برداشته شود.

تیموری افزایش بیش از اندازه اقامتگاه‌های بوم‌گردی را رد و اظهار کرد:در برنامه ششم توسعه برای ما تکلیف کرده‌اند که ۲ هزار اقامتگاه بوم‌گردی داشته باشیم اما ما هنوز به این عدد نرسیده ایم در ضمن باید گفت ۲ هزار اقامتگاه بوم‌گردی حداقل است و با توجه به اینکه تأسیس این اقامتگاه‌ها روستایی‌ها را درگیر می‌کند سبب گردش اقتصادی در روستا‌ها می‌شود، اگر حتی ۵ هزار اقامتگاه بوم گردی داشته باشیم باز هم کم است، زیرا اکثر مردم ما برای سفرهایشان عموما به شهرستان‌های کوچک و روستا‌ها می‌روند و اگر اقامتگاه‌های بوم‌گردی نباشند در عمل زیرساخت‌های لازم را در روستا‌ها نخواهیم داشت.
انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: