کد خبر: ۴۹۳۸۷۸
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

نیروهای امنیتی عراق در یک اقدام سریع اطلاعاتی، توانستند در کمتر از ۱۲ ساعت عامل انفجار تروریستی در ایست بازرسی ورودی کربلا را دستگیر کنند.

به گزارش شفاف، یک منبع امنیتی «الفرات نیوز» عراق گفت که نیروهای امنیت عراق عامل انفجار را در یکی از رستوران های نزدیک محل (سیطره) پست ایست و بازرسی که انفجار در آن اتفاق افتاد دستگیر کردند.

 این منبع جزییات بیشتر از متهم دستگیر شده ارائه نکرده است.

یک خودرو جمعی نوع ون شامگاه جمعه گذشته در نزدیکی یکی از پست های ایست و بازرسی کربلا منفجر شد که بر اثر آن ۱۲ شهروند کشته و ۵ تن دیگر زخمی شدند.

گزارش دستگاه های امنیتی عراق حاکیست که بمب از نوع الصاق شده به ون بوده است.

این انفجار با توجه به اینکه در آستانه نزدیک شدن اربعین حسینی اتفاق افتاده، بازتاب گسترده ای در عراق داشته و رهبر جریان حکمت ملی در این راستا خواستار تشدید امنیت در تمامی ورودی های شهر مقدس کربلا شده است.

«سید عمار حکیم» در بیانیه اش گفته است که با نگرانی زیادی، نقض امنیتی اتفاق افتاده را که در منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان در ورودی شهر مقدس کربلا شد، دنبال کرده و از دستگاه های امنیتی می خواهد که طرح های اطلاعاتی و پیشگیرانه را برای امنیت کربلا تقویت کنند.

محمد الحلبوسی رییس پارلمان عراق نیز در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی، خواستار بازنگری در طرح های تامین امنیت، فراگیر کردن تدابیر امنیتی و تعقیب قضاییعناصر دارای قصور یا تقصیر شده است.  

همزمان با دستگیری این متهم، نیروهای الحشد الشعبی موفق شدند که در استان دیاله (واقع در همجواری جمهوری اسلامی ایران) یک طرح تروریستی برای حمله به زائران اربعین حسینی را خنثی کنند.

فرماندهی الحشد الشعبی عراق در بیانیه ای عصر دیروز جمعه اعلام کرد که نیروهای این سازمان، یک طرح تروریستی را که قصد هدف قرار دادن زائران اربعین که از محور استان دیاله به کربلا می روند، کشف و خنثی کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: