کد خبر: ۴۹۳۸۹۰
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷

صبح فردا (دوشنبه) رئیس جمهور جهت شرکت در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر می‌کند، اما دولت آمریکا برای معاونین دفتر رییس جمهوری و نهاد ریاست جمهوری که از لحاظ عددی در کمترین تعداد ممکن بوده اند، ویزا صادر نکرده است.

به گزارش شفاف، صبح فردا (دوشنبه) رئیس جمهور جهت شرکت در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر می‌کند، اما دولت آمریکا برای معاونین دفتر رییس جمهوری و نهاد ریاست جمهوری که از لحاظ عددی در کمترین تعداد ممکن بوده اند، ویزا صادر نکرده است.

بر اساس تصمیم دولت آمریکا که می‌تواند ناشی از نگرانی آن‌ها از بازتاب وسیع حضور رئیس جمهور و وزیر خارجه در سازمان ملل و تاثیرگذاری مصاحبه‌ها و سخنرانی آن‌ها بر افکار عمومی جهان باشد، کل تیم رسانه‌ای هم به علت صادر نشدن ویزا برای آن‌ها نمی‌توانند رییس جمهور را همراهی کنند.
مدت ویزای روحانی در سفر به نیویورک محدود بوده و محدوده تردد هم بین محل اقامت رئیس جمهور و مقر سازمان ملل و نمایندگی جمهوری اسلامی است. البته این محدودیت در حالی لحاظ شده که در سنوات گذشته نیز رییس جمهور و هیات همراه فراتر از مکان‌های تعیین شده تردد نداشته‌اند.
در جریان سفر رییس جمهور کشورمان به نیویورک دیدار‌ها و گفتگو‌های مهمی برای وی با سران کشور‌های جهان پیش بینی شده که با محدویت اعمال شده در مدت زمان ویزای وی این دیدار‌های در قالب برنامه‌های فشرده تنظیم شده است.
بنابر اطلاعات دریافتی، سطح و تعداد ملاقات‌های درخواست شده از سوی رهبران کشور‌های مهم جهان برای دیدار با دکتر روحانی طی شش دوره گدشته سازمان ملل بی سابقه است که همین موضوع نیز شکست سناریو‌های سیاسی دولت ایالات متحده برای انزوای سیاسی جمهوری اسلامی و سفیران دیپلماتیکش را نشان می‌دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: