کد خبر: ۴۹۳۹۵۳
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷

رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران درباره حذف عنوان شهید از برخی معابر تهران گفت: بیشتر این تابلوها، تابلوهایی بوده‌اند که به‌صورت سهوی توسط پیمانکار نصب شده است.

به گزارش شفاف، مجتبی سالک رازی رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران با بیان آن که نباید بگذاریم یاد و نام شهدا فراموش شود، اظهار کرد: استقلال امروز ایران و هر دستاورد دیگری هدیه گران بهایی است که شهیدان، همسران و مادران و پدران آن‌ها به ملت ایران ارزانی داشته‌اند و نام و یاد شهدا معرف انقلاب اسلامی ما در جهان است.

رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران گفت: شهدا آنقدر بزرگ و عزیز هستند که هیچکس توان حذف نام و یاد ایشان را ندارد و علاوه بر آن در طی این مدت با توجه به بررسی صورت گرفته، بیشتر این تابلوها، تابلوهایی بوده‌اند که به‌صورت سهوی توسط پیمانکار نصب شده است.

وی افزود: در همین راستا ما به‌عنوان بسیج وظیفه خود دانستیم که با جدیت تمام در این موضوع ورود کرده و نسبت به اصلاح این تابلوها اقدامات لازم را انجام دهیم. در همین راستا به همه حوزه‌ها و پایگاه‌های تابعه خود ابلاغ کرده‌ایم که با همکاری نواحی سپاه در حد توان  اقدام به چسباندن برچسب عنوان شهید بر روی تابلو های سر درب معابر و کوچه‌ها کنند.

رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران تصریح کرد: باید بدانیم شهدا زنده هستند و با نیت خالص این کار را انجام می‌دهیم؛ لذا از حوزه‌ها و پایگاه‌های خود خواسته‌ایم که با مشاهده کوچک‌ترین مغایرت در خصوص عناوین معابر مزین به نام شهدای والامقام، در کمترین زمان ممکن و در حد توان خود نسبت به اصلاح تابلوها اقدامات لازم را به عمل آورند.

وی اضافه کرد: یکی از افتخارات ما این است که طی سال های گذشته با نصب تمثال شهدا،کوچه‌های شهرمان را به تصویر و جملات شهدا مزین کرده‌ایم، شهدایی که در این محلات زندگی می‌کردند و عطر و یادشان هنوز وجود دارد و عمده خانواده‌هایشان هنوز در این مناطق زندگی می‌کنند.

سالک از اختصاص اعتبار برای بازسازی تابلوهای تمثال شهدای نصب‌شده سردرب کوچه ها توسط شهردار تهران خبر داد و گفت: یکی از دغدغه‌های ما بازسازی تابلوهای فرسوده شده تمثال شهدا بود که با رایزنی‌های انجام شده و به دستور دکتر حناچی و با همکاری سازمان زیباسازی نصب تابلوها در هفته دفاع مقدس انجام خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران خاطرنشان کرد: امیدواریم که مدیون خون شهدا نشویم و ما خود را وامدار شهدا و خانواده معظم ایشان می‌دانیم و اجازه نخواهیم داد برخی از افراد سودجو و فرصت‌طلب نام و یاد شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه کمرنگ کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار