کد خبر: ۴۹۴۰۲۷
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶

سالن تئاتر هامون با راه‌اندازی سانس ویژه‌ای در برنامه هرروزه خود، طرح خود برای حمایت از تئاترهای خلاقانه، تجربی و دانشجویی را کلید زد.

به گزارش شفاف، هادی حجازی‌فر، مدیر هنری تئاتر "هامون" در این رابطه توضیح داد: همان‌طور که پیشتر نیز وعده داده بودیم، یکی از برنامه‌های جدی تئاتر "هامون" برای حمایت از استعدادهای تئاتری کشور از روز گذشته (دوشنبه) و با اجرای تئاتر "پپ" در سانس 17:30 در سالن تئاتر هامون کلید خورد تا از این به بعد بتوانیم مشابه اتفاقی که با ایجاد باکس ویژه "هنر و تجربه" در سینمای کشور رقم خورد را در عرصه تئاتر رقم بزنیم.

وی افزود: این اقدام، تلاشی برای ایجاد فرصت دیده‌شدن آن دسته از نمایش‌‌های باارزش در میان تئاترهای غیرتجاری است که اجرایشان می‌تواند به دیده شدن جایگاه برجسته سازندگان آنها در جامعه تئاتر ایران کمک کند و از سوی دیگر به ذائقه مخاطبان و کیفیت هنری اجراهای موجود نیز چیزی بیافزاید.

وی درباره برنامه‌های این سالن تئاتر توضیح داد: در راستای حمایت از گروه‌های تجربی، علاوه بر دو سانس اصلی این سالن، باکسی ویژه برای ساعت 17:30 را اضافه کردیم که با بهای بلیت کمتر از یک سو و دریافت سهم کمتر از گروه‌های تئاتری از سوی دیگر، به دیده‌شدن استعدادهای خوب تئاتر به سهم خود کمک کنیم. همچنین برای این‌که مخاطبان ارزشمند این سالن از کیفیت کارهایی که اجرا می‌شوند مطمئن باشند، نمایش‌ها قبل از تأیید برای اجرا در این سانس، بازبینی می‌شوند و در صورت باکیفیت بودن امکان اجرا می‌گیرند و تنها هدف از راه‌اندازی این برنامه، حمایت از گروه‌های جوان و بااستعداد بوده و هست.

بر اساس این گزارش، تئاتر "پپ" که پیشتر مدت کوتاهی در تالار مولوی اجرا شده بود به کارگردانی "اسماعیل کمالی دهقان" روی صحنه رفته و با استقبال مخاطبان روبه‌رو شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار