کد خبر: ۴۹۴۰۳۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۰

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن رد ادعاهای فردی با عنوان جعلی دانشجوی دانشکده دندانپزشکی توضیحاتی درباره ادعای "فروش صندلی" در این دانشگاه ارائه کرد.

به گزارش شفاف، ضیایی درباره دانشجوی جعلی دانشکده دندانپزشکی اظهار کرد: به طور قطع این فرد هیچگونه رابطه آموزشی با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نداشته و طبق سوابق آموزشی، هیچ ثبت‌نامی از وی انجام نشده است.

وی درباره درج نمره یا اخذ شهریه از این فرد نیز توضیح داد: از فرد یاد شده که با عنوان جعلی دانشجو در برخی فضاهای آموزشی دانشکده دندانپزشکی حضور یافته است، هیچ شهریه‌‌ای دریافت نشده و در هیچ آزمونی برای وی نمره ثبت نشده است.

ضیایی همچنین تأکید کرد: اگرچه این فرد با ترفندهای مختلف بارها وارد دانشکده شده است اما به دلیل فقدان رابطه آموزشی با دانشگاه، در نهایت هیچگونه مدرکی برای او صادر نمی‌‌شد و حضور صرف و مستمع آزاد در کلاس نتیجه‌ای برای فرد نخواهد داشت.

معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به ابهامات ایجاد شده از سوی بعضی افراد در فضای مجازی اعلام کرد: در سیستم آموزشی و به‌خصوص دانشگاه‌های سراسری، پذیرش دانشجو کاملاً نظام‌‌مند و ساختارمند است و بر اساس برگزاری کنکور و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت است بنابراین مباحث مطرح شده در خصوص "فروش صندلی" به کلی کذب و همچنین قابل پیگرد قضایی است.

ضیایی سوء‌استفاده سودجویان از انگیزه داوطلبان در مسیر رقابت برای رسیدن به دانشگاه‌های تراز اول نظیر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را زمینه‌ساز بروز برخی شایعات دانست و عنوان کرد: برخی موسسات با مخدوش کردن ذهن خانواده‌ها و با وعده‌های واهی نظیر ثبت‌نام در رشته‌های علوم پزشکی در ازای دریافت مبالغ هنگفت، اقدام به کلاهبرداری و سودجویی می‌کنند.

وی به اقدامات غیرقانونی و برنامه‌‌ریزی شده مافیای کنکور اشاره کرد و گفت: باید ماجرای ورود دانشجوی متقلب به دانشکده تراز اول دندانپزشکی کشور را وسیع‌‌تر دید؛ این فرد به طور غیرقانونی وارد ساختمان این دانشکده می‌‌شود، همزمان با جعل عنوان در رسانه ملی حاضر می‌‌شود و خود را زیر چتر یک موسسه آموزشی به عنوان رتبه برتر کنکور به طور مکرر در برخی شبکه‌ها معرفی کند و در قاب سوم، به طور گسترده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی حضور پیدا کرده و به جذب سرمایه اجتماعی و طعمه‌های خود می‌پردازد یعنی در سه فضا حضور جعلی داشته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار