کد خبر: ۴۹۴۱۷۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران گفت: به رسیمت نشناختن زبان اشاره یکی دیگر از مشکلاتی است که بارها از سوی ناشنوایان به آن اشاره شده است و در همین ارتباط زبان اشاره‌ای که در تلویزیون پخش می‌شود، مورد تایید جامعه ناشنوایان نیست.

علی‌همت محمودنژاد در گفت و گویی با اشاره به مشکلات عدیده‌ای ناشنوایان اظهار کرد: کمبود وسایل توانبخشی اعم از سمعک و باطری آن از مواردی است که این روزها ناشنوایان با آن درگیر هستند و متاسفانه به لحاظ قیمت و تامین آن با مشکلاتی روبرو هستند.

وی تصریح کرد: به رسمیت نشناختن زبان اشاره یکی دیگر از مشکلاتی است که بارها از سوی ناشنوایان به آن اشاره شده است و در همین ارتباط زبان اشاره‌ای که در تلویزیون پخش می‌شود، مورد تایید جامعه ناشنوایان نیست و این افراد از این شرایط راضی نیستند.

محمودنژاد ادامه داد: بر همین اساس امیدواریم با رایزنی که از سوی مسئولان انجام می‌شود، زبان اشاره به رسمیت شناخته شود و در چارچوب ادبیات مشخص تعیین و اجرا شود.

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران گفت: ناشنوایان خواهان حضور فرزندانشان در مهدهای کودک هستند که البته این کار باید به صورت رایگان انجام شود که امیدواریم این شرایط هر چه زودتر مهیا شود ضمن اینکه ناشنوایان با مشکلات دیگری روبرو هستند که باید به آنها رسیدگی شود.

وی همچنین به حضور رابط ناشنوایان در مراسم‌ها اشاره کرد و گفت: همانگونه که ویلچیر برای حرکت معلولان نیاز است، حضور رابط در مراسم‌های ناشنوایان نیاز است و متاسفانه این موضوع در قانون حمایت از حقوق معلولان پیش بینی نشده است.

محمودنژاد در پایان گفت: هر یک از گروه‌های معلولان مشکلات مربوط به خود را دارند که برای رفع آنها نیاز به همراهی و همکاری مسئولان بهزیستی و همچنین تامین اعتبارات مورد نیاز برای آنهاست، موضوعی که در بسیاری از مواقع عدم تامین اعتبارات مشکلات بیشتر می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار