کد خبر: ۴۹۴۳۲۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳

سخنگوی وزارت خارجه گفت: ۸ کشور عضو طرح صلح هرمز هستند که در سایه سازمان ملل به صلح کمک می‌کنند.

به گزارش شفاف، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان پیش از ظهر امروز(دوشنبه) در نشست خبری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و روز بزرگداشت فرماندهان جنگ و گرامیداشت مولانا اظهار داشت: مهم‌ترین تحول در زمینه سیاست خارجی برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل بود که هیئت ایرانی حضوری پررنگ داشت.

وی ادامه داد: آقای روحانی دیدارهای متعددی با شخصیت‌ها و گفتگوهایی با رسانه‌ها داشت و طرح ابتکار صلح هرمز را نیز ارائه کرد. ظریف نیز دیدارهای متعددی داشته و در کمیته‌های متعدد سازمان ملل حضور و سخنرانی کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان تصریح کرد: ظریف عصر امروز همراه با رئیس‌جمهور برای شرکت در نشست اوراسیا و گفتگو با مقامات کشورها و سران منطقه به ایروان پایتخت ارمنستان می‌رود.

موسوی با بیان اینکه جزئیات طرح ابتکار صلح هرمز به زودی اعلام می‌شود، گفت: باید بگویم که کشورهای عضو این طرح ۸ کشور بوده که در سایه سازمان ملل به صلح کمک می‌کنند.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: اتهامات عربستان و ولیعهد این کشور پوچ بوده و حتی خود آنها هم می‌دانند تنها راه حل برون رفت از این شرایط صلح و خروج متجاوزین از یمن است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: