کد خبر: ۴۹۴۳۳۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از به روزرسانی آیین‌نامه شهر دوستدار سالمند و رد لایحه سند جامع رفاه اجتماعی شهرداری تهران خبر داد.

حجت نظری در گفت و گویی، با اشاره به جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، اظهار کرد: نخستین موضوعی که در جلسه کمیسیون فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت، پیشنهاد انجمن سینمای جوانان ایران برای برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران بود که قرار است در آبان ماه برگزار شود.

وی ادامه داد: ضمن موافقت کمیسیون با درخواست‌های انجمن، مقرر شد طی نامه‌ای خطاب به شهردار نظر کمیسیون اعلام شود و شهرداری اقداماتی از جمله اکران فیلم‌های جشنواره در دو پردیس متعلق به شهرداری و برگزاری تور تهرانگردی مهمانان که توسط ستاد گردشگری برگزار می‌شود را اجرایی کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه موضوع دیگر جلسه کمیسیون بررسی لایحه سند جامع رفاه اجتماعی شهرداری تهران بود، تصریح کرد: این لایحه بر اساس احکام برنامه دوم توسعه شهر تهران تدوین شده در حالی که ما وارد حاکمیت برنامه سوم توسعه شده‌ایم از سوی دیگر ارائه آن بین دو دوره چهارم و پنجم شورای شهر و در شرایط عدم ثبات در معاونت فرهنگی و اجتماعی بوده است و به دلیل اینکه پیگیری کننده‌ای درمعاونت وجود نداشته بررسی آن به تعویق افتاده بنابراین با توجه به موارد مذکور دیگر ضرورتی برای بررسی لایحه وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: کمیسیون لایحه مذکور را رد کرد و در نهایت مقرر شد این موضوع در قالب طرح و بر مبنای احکام برنامه سوم توسعه شهر تهران توسط کمیسیون فرهنگی تهیه و به شورای شهر ارائه شود.

نظری در ادامه با بیان اینکه سومین دستور جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی نیز مربوط به لایحه آیین‌نامه شهر دوستدار سالمند بود، گفت: در این زمینه مقرر شد نامه‌ای خطاب به معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تنظیم شود تا لایحه‌ای بر مبنای احکام برنامه سوم توسعه و مطابق با مواد 7، 51، 47 و 76 به شورای شهر ارائه کند چراکه لازم است این لایحه به‌روز شود تا با اراده اخیر قانونگذار همخوانی بیشتری داشته باشد.

به گفته وی، برای ارائه لایحه سقف زمانی تعیین نشده اما طبق عرف نمی‌تواند بیش از 6 ماه به طول بینجامد.

وی اظهار کرد: بررسی املاک واجد ارزش فرهنگی و تاریخی نیز یکی از موضوعات خارج از دستور کمیسیون فرهنگی و اجتماعی بود که طبق مصوبه شورای شهر، شهرداری را مکلف به تملک خانه‌های با ارزشی مانند خانه پدری مرحوم تختی طبق بودجه مصوب سالیانه کرده بود. بر این اساس مقرر شد کمیته گردشگری و کارشناسان کمیسیون گزارشی از نحوه هزینه‌کرد این ردیف‌ها تا پایان شهریور تهیه و به کمیسیون ارائه کند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: درباره املاک واجد ارزش با مالکیت خصوصی که مالک قصد دارد از امکانات آن بهره‌برداری کند نیز مقرر شد کمیته گردشگری با همکاری کمیته مشارکت‌های مردمی طرحی آماده و ارائه کند که در آن راه‌هایی پیش‌بینی شود که بتوانیم بخش‌هایی از هویت شهری که ممکن است دستخوش تغییر شوند و از بین بروند، حفظ کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار