کد خبر: ۴۹۴۳۵۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴

عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق در مصاحبه با این روزنامه در مورد سفر اخیرش به ریاض گفت: روابط ما با عربستان قوی است. عربستان موضع ما برای کاهش تنش‌ها را به خوبی درک می‌کند.

نخست‌وزیر عراق با تاکید بر این که روابطی خوب میان عربستان و عراق وجود دارد گفت که در مورد ایران با ملک سلمان گفتگو کرده است.

به گزارش شفاف، به نقل از الشرق الاوسط، عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق در مصاحبه با این روزنامه در مورد سفر اخیرش به ریاض گفت: روابط ما با عربستان قوی است. عربستان موضع ما برای کاهش تنش‌ها را به خوبی درک می‌کند.

وی در ادامه گفت: در سفر اخیر به ریاض با ملک سلمان و محمدبن سلمان مذاکرات قاطع، صریح، عمیق و جسورانه‌ای داشتم. مذاکرات من با ملک سلمان و ولیعهد شامل محور‌های زیادی بود. ما در این دیدار درباره اوضاع منطقه، تنش میان ایران و آمریکا یا ایران و عربستان و یمن گفتگو کردیم.

نخست‌وزیر عراق هم چنین خاطرنشان کرد: عربستان دیدگاه خود را درباره حوادث منطقه ارائه کرد. عراق در گذشته نیز برای آرام کردن اوضاع در پی تنش میان انگلیس و ایران به خاطر توقیف کشتی‌ها نقش مهمی ایفا کرده بود و این مساله تاییدی برای نقش و اعتبار عراق در منطقه است.

وی همچنین گفت که به مقام‌های سعودی اطمینان داده است که عربستان از خاک عراق مورد هدف قرار نخواهد گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: