کد خبر: ۴۹۴۴۰۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر با اعلام خبر بارگیری بیش از یک میلیون تن کالای عمومی در نیمه اول سال و ثبت رشد ۴۰ درصدی در این بخش، گفت:در این مدت با تردد ۱۵ هزار مسافر بین المللی از بندر خرمشهر ۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

به گزارش شفاف، نورالله اسعدی با تشریح گزارش عملکرد بندر خرمشهر در نیمه نخست امسال اظهار کرد: در این مدت حجم تخلیه و بارگیری کالا از بندر خرمشهر با رشد 29 درصدی به بیش از یک میلیون تن رسیده است. حجم صادرات کالا در بندر خرمشهر طی این مدت  یک میلیون و 793 هزار و 383 تن عبوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 38 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به رشد 19 درصدی تردد کشتی مسافری ورودی در بندر خرمشهر ادامه داد:‌ از ابتدای سالجاری تاکنون 100 فروند کشتی مسافری از طریق پایانه مسافری دریایی خلیج فارس ورود داشته است.

وی همچنین از رشد 22 درصدی تردد شناورهای غیر کانتینری بالای هزار تن در این مجتمع بندری خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 182 فروند شناور غیر کانتینری بالای هزار تن در بندرخرمشهر تردد داشته اند.

به گزارش شفاف، بندر خرمشهر با 20 پست اسکله، 230 هکتار وسعت، تجهیزات پیشرفته، قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و اتصال به کریدور بندرامام خمینی(ره) به عنوان سومین بندر آزاد کشور در حوزه خلیج فارس محسوب می شود و به دلیل موقعیت استراتژیک و نزدیکی به بازار پر مصرف کشورهای عراق و کویت به عنوان یکی ازمهمترین بنادر تجاری کشور در زمینه صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس به شمار می آید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: