کد خبر: ۴۹۴۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶

هوای تهران همچنان در وضعیت سالم قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود کمینه هوا در روز آینده ۱۶ و بیشینه دما ۲۵ درجه سانتی گراد باشد.

به گزارش شفاف، کیفیت هوای تهران با شاخص 51 در وضعیت سالم قرار دارد. این رقم میانگین شاخص کیفیت هوا در 12 ساعت گذشته (با تاکید بیشتر بر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر) برای میانگین کل ایستگاه‌هاست.

در حال حاضر دمای هوای تهران 23 درجه سانتی گراد است و پیش‌بینی می‌شود کمینه  هوا در روز آینده 16 و بیشینه دما 25 درجه سانتی گراد باشد.

همچنین پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که به‌ تدریج با رشد ناپایداری روزانه، انتظار می‌رود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود، اگرچه شرایط جوی پراکندگی آلاینده‌ها را محدود کرده و پیش‌بینی می‌شود در مناطق پرتردد وضعیت نامطلوب کیفیت هوا تا ساعات بعدازظهر استمرار داشته باشد.

همچنین در اواخر وقت شنبه با افزایش حجم ترافیک در اکثر مناطق شاهد تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق بوده و به‌تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس دور از انتظار نخواهد بود. با افزایش نسبی سرعت باد در ساعات اولیه روز یکشنبه (14 مهر 98) از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده، هرچند با آغاز تردد خودروها و کاهش سرعت باد بر برخی ساعات صبحگاه، مجدداً شرایط برای تجمع آلاینده‌ها و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در پاره‌ای از مناطق پایتخت فراهم خواهد شد.

در بیشتر ساعات روز یکشنبه نیز وضعیت جوی آرام بر شهر تهران حاکم است که با افزایش دما و گاهی رشد ابر در بعدازظهر همراه شده و بنابراین کاهش کیفیت هوا نسبت به روز شنبه و برقرای شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در ساعات اوج ترافیک در اکثر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: