کد خبر: ۴۹۴۵۰۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

دکوراسیون مراکز تجاری باید به گونه‌ای صورت پذیرد که بتواند خیلی سریع نظر مشتری را جذب نماید که البته دکوراسیون و طراحی سالن زیبایی نیز از این قاعده مستثنانمی‌باشد. یکی از نکات مهم و قابل توجه در طراحی دکوراسیون داخلی سالن‌های زیبایی زنانه، توجه به چیدمان وسایل و انتخاب ابزارهای کاربردی است. چون انتخاب یک دکور شیک و مناسب تأثیر بسیاری در جذب و رضایت مشتریان دارد.

دکوراسیون و طراحی سالن‌های زیبایی زنانه

دکوراسیون مراکز تجاری باید به گونه‌ای صورت پذیرد که بتواند خیلی سریع نظر مشتری را جذب نماید که البته دکوراسیون و طراحی سالن زیبایی نیز از این قاعده مستثنانمی‌باشد. یکی از نکات مهم و قابل توجه در طراحی دکوراسیون داخلی سالن‌های زیبایی زنانه، توجه به چیدمان وسایل و انتخاب ابزارهای کاربردی است. چون انتخاب یک دکور شیک و مناسب تأثیر بسیاری در جذب و رضایت مشتریان دارد.

در این مطلب قصد داریم که به طور تخصصی به تشریح نکات لازم برای دکوراسیون داخلی سالن زیبایی زنانه بپردازیم. شما بعد از مطالعه این مطلب خواهید دانست که برای طراحی سالن زیبایی باید چه کارهایی را انجام دهید وبه چه نکاتی در طراحی دکور داخلی آرایشگاه اهمیت دهید.

 

نکات مهم در طراحی سالن زیبایی

در ابتدای امر همیشه این نکته را موردتوجه قرار دهید که باید در طراحی سالن زیبایی، هماهنگی و همخوانی رنگ تمام لوازم و دکوراسیون داخلی آرایشگاه را مدنظر قرار دهید. در ابتدای ورود مشتری به داخل سالن زیبایی، سالن پذیرش مورد توجه فرد قرار می‌گیرد. بنابراین حتی در طراحی آرایشگاه نیز باید به میز پذیرش و هماهنگی آن با دیگر قسمت‌های سالن نیز اهمیت بدهید.

در طراحی سالن زیبایی برای قسمت پذیرش حتماً یک فضای لازم و مناسب را در نظر بگیرید. می‌توانید از قسمت پیشخوان نیز برای ویترین برخی از محصولات سالن نیز استفاده کنید. زیرا پیشخوان سالن زیبایی، مکان خوبی برای نمایش محصولات در هنگام ورود و خروج مشتریان می‌باشد.

یکی از پراهمیت‌ترین تزئینات در طراحی آرایشگاه زنانه، نورپردازی کافی و مناسب است. مشتریان برای دیدن چهره و انتخاب رنگ مدنظر خود احتیاج به نور کافی و مناسب در اطراف آینه را دارند. به همین دلیل اکثر افراد در طراحی سالن زیبایی خود سعی می‌کنند که در اطراف آینه لامپ‌های حبابی را نصب کنند. در انتخاب رنگ نور نیز دقت کافی را داشته باشید. معمولاً از هر دو رنگ سفید و زرد در نورپردازی طراحی آرایشگاه زنانه استفاده می‌شود.

بنا به دلایل کاری و اجتناب‌ناپذیر و همچنین به دلیل زیبایی و تجلی بیشتر، باید در طراحی آرایشگاه زنانه از نور بیشتر و مناسب استفاده شود. همه افراد به طور ذاتی از تاریکی و رنگ‌های تیره گریزان هستند و به سمت اشیا و مکان‌های پرنور جذب می‌شوند. به همین دلیل نور یک وسیله عالی برای جلب مشتری محسوب می‌شود. پس حتماً تناسب رنگی را در طراحی سالن زیبایی مدنظر قرار دهید.

دکوراسیون و طراحی سالن‌های زیبایی زنانه

 

اگر دیوارهای سالن زیبایی خالی باشد مطمئناًتأثیر منفی بر روی مشتریان خواهد داشت. استفاده و نصب تابلوهایی مرتبط با کار آرایشگاه مانند تصاویر انواع آرایش‌های صورت و یا تصاویر انواع مدل موها می‌تواند جذابیت طراحی آرایشگاه زنانه را دوچندان کند. همچنین می‌توانید با نصب برچسب‌هایی با اشکال مرتبط به زیبایی و یا قرار دادن لوازم دکوری طراحی و فانتزی رنگ سفید و بلااستفاده دیوارها را از بین ببرید.

جدا از توجه دقیق به طراحی سالن زیبایی، باید به فضای بیرون از سالن نیز اهمیت بدهید. از طریق یک تابلوی زیبا و بزرگ، سالن زیبایی خود را معرفی نمایید. این طراحی تابلو جذاب باعث می‌شود که افراد بیشتری از وجود آرایشگاه شما در آن مکان خاص باخبر شوند. بنابراین از این طریق می‌توانید مشتریان خود را افزایش دهید.

 

 

تجهیزات و دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

دکوراسیون و طراحی سالن‌های زیبایی زنانه

تجهیزات لازمه و ضروری برای سالن‌های زیبایی شامل میز و صندلی‌های مدیریت و پذیرش، مبلمان برای فضای نشیمن مشتریان، آینه‌های سالن، صندلی‌های مخصوص خدمات ناخن و آرایشی، میز کوتاهی مو، سرشویی و صندلی شستشو و... می‌باشد.

میزهای مانیکور نیز از دیگر تجهیزات مهم در دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه می‌باشد. میزهای مخصوص انجام مانیکور فرم و شکل خاصی دارند و با میزهای معمولی و ساده تفاوت دارند. درواقع اگر می‌خواهید که طراحی آرایشگاه زنانه شما در نزد مشتریان مجهز و باکیفیت نمود پیدا کند، باید حتماً چند سری از این میزها را در سالن زیبایی خود داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم که در صورت وجود فضای مناسب در آرایشگاه خود حتماً این میزها در یک قسمت مجزا قرار دهید.

استفاده بهینه و مناسب از فضا و طراحی صحیح سالن برای بهتر به نظر رسیدن محیط می‌تواند طراحی سالن زیبایی را به یک امر جذاب و فوق‌العاده تبدیل کند. درواقع برای موفقیت سالن زیبایی‌تان باید به عناصر طراحی و دکوراسیون داخلی آرایشگاه اهمیت بدهید.

دکوراسیون داخلی سالن زیبایی و انتخاب یک نوع سبک دکور مدرن و یا کلاسیک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. دکوراسیون داخلی سالن زیبایی به سبک مدرن، به شکل ایجاد یک فضای ساده و خلاق می‌باشد. درواقع در سبک مدرن، طراحی سالن زیبایی به صورت 2 بخش مجزا صورت می‌گیرد. یک بخش پذیرش و فضای نشیمن مشتریان است که یک فضای ساده و متوسط را باید درنظر گرفت و دوم بخش اصلی آرایشگاه که کلیه خدمات زیبایی و آرایش چون میکاپ، شینیون، خدمات ناخن و مانیکور و پدیکور، خدمات بخش پوست و مو و... صورت می‌پذیرد.

دکوراسیون داخلی سالن زیبایی به سبک کلاسیک دارای ویژگی‌های خاص و ویژه‌ایمی‌باشد. سبک کلاسیک به صورت ایجاد نظم و تقارن برای دکور وسایل سالن زیبایی، سقف و دیوارهای گچ‌بری شده، مبلمان چوبی، استفاده از رنگ‌های طلایی، سفید، کرم و قهوه‌ای برای طراحی سالن زیبایی می‌باشد.

درخصوص نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی سالن زیبایی ابتدا باید به مساحت بخش‌ها توجه کرد. قسمتی که نزدیک به در ورودی سالن زیبایی می‌باشد را به بخش پذیرش اختصاص دهید. قسمت مرکزی سالن را که به بخش پذیرش دسترسی راحت‌تر دارد را بخش نشیمن و انتظار مشتریان قرار دهید. سپس یک فضای مجزا را به بخش خدمات شینیون اختصاص دهید و دیگر بخش‌های خدمات زیبایی سالن خود را از طریق پارتیشن از یکدیگر منفک کنید و هر بخش خدمات زیبایی را در یک فضای خاص سالن آرایشگاه تعبیه نمایید.

 

دکوراسیون و طراحی سالن‌های زیبایی زنانه

دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه با آینه‌کاری زیاد و بزرگ همراه است. می‌توانید از آینه‌های بزرگ با قاب‌های زیبا و جذاب برای دکور بهره گیرید. میزکارهای بیشتر، معمولاً درآمد و مشتریان بیشتری را برای سالن زیبایی شما به دنبال خواهد داشت. البته سعی نکنید که با افزایش بی‌رویه میزکار در سالن، شلوغی بلااستفاده و بی‌موردی را ایجاد کنید. البته می‌توانید برای جدا کردن فضاها از ایجاد اختلاف در ارتفاع میزها بهره بگیرید.

در پایان باید خاطرنشان کنیم که حتماً به سبک دکور و رنگ دقت کافی را داشته باشید. باید برای طراحی سالن زیبایی یک سبک خاص را، سبک مدرن و یا کلاسیک را انتخاب کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار