کد خبر: ۴۹۴۵۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:شبکه رسانه‌ای دشمن عنکبوتی است؛ ظاهر پیچیده دارد اما بسیار سست است.

به گزارش شفاف، مراسم تجلیل از مجاهدت های رسانه ای خانواده برون مرزی در خط مقابله با جنگ نرم را  روز یکشنبه با حضور علی عسکری ریاست سازمان و جبلی معاون برون مرزی و جمعی از مدیران در سالن همایش های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

شبکه رسانه‌ای دشمن عنکبوتی است/فلسفه ما دفاع از مظلومان است

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران،حسام الدین آشنا مشاور رسانه ای رئیس جمهور،سردار حسین سلامی فرمانده و مرضیه هاشمی در مراسم حضور دارند.

جبلی گفت: مهر ماه سالروز از دست دادن عزیزان ما در شبکه برون مرزی است.ما برای آنها مراسم بزرگداشتی به دلیل مجاهدت های رسانه های برون مرزی برگزار می کنیم. 

وی افزود:۷ شهید برون مرزی داریم که سه نفر آنها در مهر ماه شهید شدند و بقیه شهدا در زمان های دیگر به شهادت رسیدند.

جبلی ادامه داد:نگاه انقلاب اسلامی نگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی نگاه رهبر انقلاب همراه رسالت جهانی و بین‌المللی است .متناسب با این پیام، رسانه های برون مرزی به عنوان تریبون و تبلیغات فعالیت می کند ارزش کار ما در برون مرزی به اندازه ارزش رسالت جهانی انقلاب اسلامی است ما اگر فلسفه وجودی داریم و این برگرفته از رسالت جهانی انقلاب است اگر مزیت نسبی داریم برگرفته از این مزیت جهانی انقلاب است چراکه در امکانات و بودجه نمی توانیم رقابت منیم.

وی گفت:رسانه هایی که جهان را به تسخیر خودشان درآورده‌اند گوش جهان را کر کردند ما در مقابل این رقبا به آنچه افتخار می کنیم ومی توانیم استفاده کنیم پیام انقلاب اسلامی است.

پیام انقلاب ویژگی های انحصاری و اختصاصی دارد

جبلی بیان کرد: پیام انقلاب ویژگی های انحصاری و اختصاصی دارد که رقبا نمی توانند از آن استفاده کنند و از آن برخوردار نیستند حرف جمهوری اسلامی و پیام انقلاب و روح این حرکت بزرگ، امتیازی است که از آن بهره می بریم.

وی افزود: هر روز که می گذرد اهمیت کار رسانه های برون مرزی بیشتر و بیشتر می‌شود و به نظر می رسد بیش از گذشته در معرض دید و نگاه مخاطبان و از سوی دیگر دشمنی دشمنان هستیم.

جبلی بیان کرد:چند روز پیش از یک اتاق بزرگ عملیات روانی تصاویری پخش شد که به عنوان لشکر سایبری از آن نام بردند و در آنجا مانیتورهای بزرگی وجود داشت که در یکی از این مانیتورها شبکه پرس تی وی بود. این موضوع نشان می دهد که شبکه‌های برون‌مرزی دائم در معرض دید هستند و روزهای اخیر اتفاق جالبی افتاد بعد از کلیپ عملیات حزب الله در جنوب لبنان که در شبکه‌های اجتماعی ما پخش شد فیسبوک پیام داد که ۲۴ ساعت فرصت دارید که این پیام را حذف کنیم چرا که مخالف سیاست‌های ماست اما این کار را انجام دادیم و بعد از چند روز قطعه ای از سخنان سردار سلیمانی در مصاحبه اخیر ایران در شبکه‌های اجتماعی پخش شد که بدون اینکه پیامی ارسال شود ۲۴ ساعت فعالیت های شبکه های  ما در شبکه های اجتماعی معلق شد ودر پیام آنها این بود که شما به مسیر خود ادامه می دهید و برای ما قابل قبول نیست.

شبکه رسانه‌ای دشمن عنکبوتی است/فلسفه ما دفاع از مظلومان است

نکوداشت مرضیه هاشمی

در ادامه از مرضیه هاشمی با حضور علی عسکری ،سردار سلامی،موسوی وزارت امور خارجه ،حسام الدین آشنا  تقدیر شد.

هاشمی گفت: خانواده صدا و سیما بعد از آن اتفاق برای من زحمت های بسیاری کشیدند. این یک فرصت است که در این زمان و خط مقاومت در ایران باشم و انشاءالله خداوند فرصت دهد تا موثر باشیم. ما وظیفه داریم تا صدای کودکان یمن را بشنویم و به دادشان برسیم.

در بخش بعدی مراسم سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پشت تریبون قرار گرفت و ضمن تسلیت ماه صفر گفت: جهان براساس غلبه حق و حقیقت خلق شده است. اصل بر این است که همیشه حق پیروز است. عالم، عالم کمیات نیست و عالم کیفیات است. حق در ذات و سرشت خود پیروز است.‌ به محض آنکه حقیقت ظاهر می شود، باطل زائل می‌شود. شرور از جنس عدم هستند و اصالتی در هستی برای آنان نیست.

وی ادامه داد: موازنه در عالم براساس مقدار نیست. یعنی ریاضیات و فیزیک آنچنان که نسبت اعداد بزرگ به کوچک را مقایسه می‌کنند نمی‌توانند در عالم معنا حاکم باشند. این مقدمه را از این جهت عرض کردم که بگویم رسانه‌های برون‌مرزی ما در فضایی نابرابر از یک نبرد جدید عمل می‌کنند. جنگی که از نگاه ریاضیات کاملا نابرابر است و آرایش و صورت بندی رسانه‌ای دشمن بسیار فراتر از ما است. اما حساب کنید که وقتی فقط یک نفر حرف حق را می‌زند، عالم حرف چه کسی را می‌پذیرد؟ وقتی رسانه‌های ما در فضای حقیقت عمل می‌کنند قدرت تاثیری به اندازه خورشید پیدا می‌کنند. خورشید در قیاس با مختصات عالم کوچک است اما همه دنیا را روشن می‌کند؛ این خاصیت حقیقت است. 

شبکه رسانه‌ای دشمن عنکبوتی است/فلسفه ما دفاع از مظلومان است

سردار سلامی افزود: شما در یک نبرد رسانه‌ای جهانی‌ به سر می‌برید. می‌دانید چهره جنگ‌ها هم تغییر کرده است. میدان جنگ از جغرافیای سرزمینی به مرزهای ذهنی و جغرافیای قلب‌ها تغییر موضع داده است. اتفاقاتی‌ که در  عالم واقع رخ می‌دهد، پژواکی از چیزی است که در ذهن‌ها جریان دارد. پس هر کسی که بهتر بتواند ذهن‌ها را مدیریت کند در این نبرد موفق‌تر است و  این اهمیت رسالت شما را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: جغرافیای این میدان حق و باطل است. حتما بدانید  پیروز این میدان حق است اما ملاک روش‌هایی است که ما برای‌ انعکاس‌ این حق به جهان انتحاب می‌کنیم. هرگاه روش‌های‌ ما منطبق بر ارزش‌های‌ ما باشد آنگاه اعتقادات و باورهای ما برصفحه دل‌های دیگران می‌نشیند؛میدان رسانه فطرت انسان‌ها است و ارتباط دقیق با درون انسان‌ها ضامن توفیق در این میدان است.

سردار سلامی افزود: واقعیت‌ها مهم هستند اما مهمتر از واقعیت‌ها، تصویر آن‌ها در اذهان است. معماری جهان جدید برمبنای‌معماری ذهن‌ها است و دشمنان ما اینگونه به دنبال شکل‌دهی جهان آینده هستند.

وی با اشاره به بخشی از مقدمه کتاب‌ رئیس جمهور سابق آمریکا گفت: در آنجا از مرحله‌ای از دنیا صحبت می‌شود که همه انسان‌ها دارای سه ویژگی مشترک می‌شوند؛ اول اینکه همه به صورت یکسان فکر می‌کنند ‌و ایده‌های مشترک دارند. دوم اطلاعات واحد و یکسان در آن واحد دریافت کنند که همان مدیریت ادراک است و سوم اینکه همه مصرف کننده کالاهای یکسان هستند که این همان سبک زندگی است. 

سردار سلامی تاکید کرد: این جهان مطلوبی است که تنها توصیف نمی‌شود، بلکه از طریق رسانه‌ها واقعیت پیدا می‌کند. بنابراین دو جهان ساخته می‌شود؛ یک جهان که حقوق بشر، آزادی، جنگ و دفاع مشروع را به گونه‌ای تعریف می‌کند که جنایت صهیونیستها دفاع مشروع و قربانی شدن کودکان یمن جنگ‌طلبی تعریف می‌شود که این واقعیت است اما حقیقت نیست.

شبکه رسانه‌ای دشمن عنکبوتی است/فلسفه ما دفاع از مظلومان است

رسانه امروز آیینه جهان مدرن و سازنده ارزش‌های یک نظام مشخص است

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: رسانه امروز آیینه جهان مدرن و سازنده ارزش‌های یک نظام مشخص است. امروز این واقعیت تلخ تا خانه‌های ما راه  یافته است. شما مفهوم اتاق‌های‌خواب دیجیتال را شنیده‌اید. خانواده‌ها هم به این تصویر کمک می‌کنند و کودکان را به درون اتاق‌هایی می‌فرستند که از مسیر اینترنت با دیگری ارتباط برقرار می‌کند. آرام آرام خانه‌ها شبیه هتل می‌شوند و پدر و مادر هم خدمه هتل هستند!

سرلشکر سلامی ادامه داد: از سوی دیگر رسانه می‌تواند انعکاس پژواک صدای مظلومان باشد و این همان نبرد رسانه‌ای است. رسانه نمی‌تواند بی‌تفاوت و بی‌غیرت نسبت به این رویدادها باشد. این نبرد رسانه‌ای‌ اگر نابرابر است، مهم نیست، شما چون بیان کننده حقیقت هستید، پیروز خواهید بود. شبکه رسانه‌ای دشمن عنکبوتی است؛ ظاهر پیچیده دارد اما بسیار سست است. در رسانه بزرگترین قدرت اعتماد و اعتبار است. مهم نیست تعداد رسانه‌های دشمن زیاد است، جغرافیای تاثیرگذاری شما فطرت‌ها است. شما با نشان دادن حقیقت از رسانه‌های‌دشمن اعتبارزدایی می‌کنید.

وی با اشاره به لزوم رعایت اخلاق رسانه‌ای افزود: در برخورد با دشمن کرامت انسانی را حفظ کنید که عظمت رسانه‌ای‌ ما در همین نگاه است که حتی در برخورد با دشمن عدالت را رعایت می‌کنید. دین ما مملو از این مفاهیم زیبا است.

سردار سلامی ادامه داد: دشمنان ما دروغ می‌گویند و ظلم می‌کنند اما چه کسی صدای کودکان مظلوم فلسطین و یمن را از زیر آوارها به گوش عالم می‌رساند جز شما؟ این‌ها افتتاح کنندگان حقیقت هستند و گاه در این مسیر شهید می‌شوند. این یک جنگ و دفاع شرافتمندانه است. اگر شما نبودید امروز همه جهان را تسخیر کرده بودند. امروز اما همه عقب نشسته‌اند. من به شما می‌گویم همه قدرتهای بزرگ عالم به دلیل باطل بودن، فروپاشیده و فروخواهند پاشید؛ این سنت تاریخ است. چرخه حیات قدرت‌های باطل یک منحنی سهمی‌شکل است که یک اوج دارد اما بلافاصله زوالشان آغاز می‌شود.

وی افزود: قدرت فیزیکی‌ مهم نیست؛ فلسفه پشت قدرت‌ها را باید شناخت. فلسفه امروز آمریکا را نگاه کنید؛ ظاهر شیک دارند اما در مفهوم و محتوا کاملا ظالمانه هستند. امروز خودشان معترفند که به جایی رسیده‌اند که هرچه پیش می‌روند بیشتر فرومی‌روند. نبود استراتژی برای یک قدرت آغاز مرگ تدریجی آن است و این اتفاق در آمریکا رخ داده است. آنها با ظاهر آگاهی به‌دنبال یک جهل فراگیر هستند. مردم جهان گویی بی‌احساس شده‌اند اما شما حق می‌گویید. فلسفه ما دفاع از مظلومان و به خطرانداختن خود  برای نجات دیگران است؛ این فلسفه حتما پیروز است.

شبکه رسانه‌ای دشمن عنکبوتی است/فلسفه ما دفاع از مظلومان است

دشمن در حال عقب‌نشینی و ترک میدان است

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: دشمن در حال عقب‌نشینی و ترک میدان است و انقلاب در حال پیشروی است و این نشانه پیروزی است. ما در میدان تقابل سخت هم نگران نیستیم و در هر میدانی کاملا مسلط، عمل می‌کنیم. ما در عین حال که پیش می‌رویم باید نظام محاسبات دشمن را هم درست کنیم. این اتفاقات صورت گرفته و وقتی به صحنه نگاه می‌کنیم عملیات روانی فصل مشترک عملکرد ما با رسانه است. شما باید برند حقیقت در دنیا باشید. همه انسان‌ها طالب حق هستند. هیچ کس دوست ندارد دروغ بشنود، حتی دروغگویان. 

سرلشکر سلامی در پایان تصریح کرد: پیروزی در رسانه، نقطه نیست، مسیر است و ما امروز در این مسیر گام برمی داریم. اتفاقا کسانی که دروغ زیاد شنیده‌اند به حقیقت تشنه‌تر هستند. آنها عطشناک به سمت شما می‌آیند. هم مرجع هستید و هم ملجاء. این تصویر به تدریج رخسار جهان را تغییر خواهد داد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: