کد خبر: ۴۹۴۵۸۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴

هوای تهران طی یک هفته گذشته در وضعیت سالم قرار داشته است و پیش‌بینی می‌شود فردا نیز در وضعیت سالم باشد.

به گزارش شفاف، کیفیت هوای تهران با شاخص 91 در وضعیت سالم و در آستانه وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. این رقم میانگین شاخص کیفیت هوا در 12 ساعت گذشته (با تاکید بیشتر بر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر) برای میانگین کل ایستگاه‌هاست.

در حال حاضر دمای هوا 28 درجه سانتی‌گراد است و پیش‌بینی می‌شود کمینه دما برای روز آینده 18 و بیشینه دما 29 درجه باشد.

همچنین طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با رشد ناپایداری جوی و افزایش سرعت باد شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شده و از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد، اگرچه با وزش باد نسبتاً شدید در برخی مناطق مستعد، احتمال گسیل گردوخاک و آسمان غبارآلود وجود خواهد داشت.

در ساعات پایانی دوشنبه نیز رفته‌رفته با کاهش میزان ناپایداری جو و کاهش سرعت باد، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. شرایط جوی آرام تا صبح روز سه‌شنبه (16 مهر 98) ادامه داشته و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و احتمال می‌رود کیفیت هوا در شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

در طی روز حاکمیت جو آرام و آسمان صاف باعث تجمع آلاینده‌ها شده و انتظار می‌رود کیفیت هوا در برخی مناطق در وضعیت نامطلوب باقی بماند. با رشد ناپایداری جوی و همچنین افزایش نسبی سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر سه‌شنبه، از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و بهبود نسبی کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت. با این‌ وجود در اواخر وقت سه‌شنبه و در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در اکثر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار