کد خبر: ۴۹۴۶۰۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴

ترامپ مدعی شد گفت‌وگوی تلفنی او با رئیس‌جمهور اوکراین که رسوایی بزرگی برای او در آستانه انتخابات آمریکا به همراه داشته دوستانه بوده و زلنسکی به هیچ عنوان برای تحقیق در مورد جو بایدن تحت فشار قرار نگرفته است!

به گزارش شفاف، به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «گفت‌وگوی تلفنی من با رئیس‌جمهور اوکراین دوستانه بود. در این گفت‌وگو، به هیچ عنوان رئیس‌جمهور اوکراین برای انجام تحقیقات در مورد جو بایدن تحت فشار قرار نگرفت!»

پیش‌تر ترامپ در حساب توئیتری خود نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را مورد حمله قرار داد و گفت او از تمامی دروغ‌هایی که آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان به کنگره و مردم آمریکا گفته، آگاه است.

ترامپ افزود: پلوسی می‌تواند به اتهام خیانت مجرم شناخته شود، زیرا از تمامی آنچه آدم شیف درباره تماس تلفنی وی با رئیس‌جمهور اوکراین گفته، آگاه است.

رئیس‌جمهور آمریکا که این روز‌ها با ماجرای رسوایی تازه‌ای بر سر مکالمه تلفنی با همتای اوکراینی‌اش دست به گریبان بوده و آینده سیاسی خود را در معرض خطر می‌بیند، پیش از این نیز دموکرات‌ها را مورد انتقاد قرار داده بود.

ترامپ روز شنبه در پیامی که در صفحه شخصی خود در توئیتر منتشر کرد، نوشت: داستان به اصطلاح افشاگری درباره مکالمه تلفنی عالی من بسیار اشتباه است حتی نقل و قول‌های آن نیز نزدیک به هم نیست. (آدام) شیف و (نانسی) پلوسی هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردند که من متن این مکالمه را منتشر کنم. آن‌ها را شگفت زده کردم، آن‌ها گیر افتادند. این کلاهبرداری علیه مردم آمریکاست!

در پی افشای جزئیاتی از درخواست ترامپ از دولت اوکراین برای آغاز تحقیقات علیه جو بایدن و پسرش هانتر بایدن، بسیاری از نمایندگان دموکرات از ترامپ انتقاد کردند. محتوای گفت‌وگوی ترامپ و ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین که بوسیله افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا فاش شد، رسوایی بزرگی برای ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به همراه داشته و او را در معرض استیضاح قرار داده است.

او طی تماسی تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس‌جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد. افشای این موضوع باعث شد دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر گزینه استیضاح را مطرح کنند. در نتیجه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، هفته پیش آغاز روند رسمی بررسی استیضاح ترامپ را بر سر درخواست کمک از یک دولت خارجی اعلام کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار