کد خبر: ۴۹۴۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵

رئیس قوه‌ قضائیه گفت: باید تمام بخش‌ها ترتیبی اتخاذ کنند تا کار سرمایه‌گذار تسهیل شود و سرمایه‌گذار و کارآفرین دچار « خان بی جهت» نشود.

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی در آیین نکوداشت سی و هشتمین سالروز تاسیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه بسیاری از فسادها و کجی‌هایی که در نظام اداری صورت می‌گیرد محصول اقدام یک شبه و یک روزه نیست، بلکه محصول یک غفلت، بی توجهی و چشم بستن بر فساد و خلاف است، اظهار کرد: این موضوع یک مدتی است به مسئله‌ای تبدیل شده که امروز برای مردم، مسئولین و همه غیرقابل تحمل است.

وی با تاکید بر اینکه باید احساس مسئولیت نسبت به مسئله داشت، تصریح کرد: در روایات بزرگترین گناه، کوچک شمردن گناه است و لذا فساد کم هم نباید تحمل شود تا به یک مسئله بزرگ تبدیل شود.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: برخی ارقام گاهی از رسانه‌ها پخش می‌شود که اگر رقم پایینی باشد می‌گویند کم است! چون یک رقم بالاتری به او گفته شده است در حالی که رقمِ کم هم مشکل است و از همین رقم پایین شروع می‌شود تا به ارقام بالا می‌رسد.

وی خطاب به مدیران و کارکنان سازمان بازرسی کل کشور، گفت: نظارت جز لاینفک حکمرانی خوب است و یکی از اجزای مهم در حکمرانی خوب مسئله نظارت و بازرسی علی‌الدوام است. در این حرکت، نهاد‌هایی مثل دیوان محاسبات زیرنظر مجلس، سازمان بازرسی کل کشور زیر نظر قوه قضاییه و وزارت اطلاعات و سازمان برنامه زیر نظر دولت و همچنین سازمان حسابرسی و دستگاه‌های مراقب هستند؛ که در آن‌ها نظارت به عنوان وظیفه اصلی تعریف شده است.

رئیسی افزود: ممکن است در جامعه سئوال شود که این مواردِ فساد یا تخلف چگونه در این مدت شکل گرفته است؟ اگر به هر دلیلی دستگاه‌های درون سازمانی به وظیفه خود عمل نکردند و غفلت داشتند، سازمان‌های برون دستگاهی و دستگاه‌هایی که در آنجا نظارت نهادینه شده چطور؟ پس نگاه و سئوال مردم سئوال درستی است.

رئیس قوه قضاییه توضیح داد: باید علاوه بر نهاد‌ها و دستگاه‌های درون سازمانی، بیرون سازمان هم نهاد‌ها و دستگاه‌هایی که قانون برای اجرای عدالت پیش‌بینی کرده، فعال در این عرصه عمل کنند.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به حمایت از سرمایه‌گذاری گفت: کسی که سرمایه‌گذاری می‌کند اگر به هر دلیلی در نظام اداری دچار مشکل شد باید به سازمان بازرسی مراجعه کند و این سازمان باید کار را دنبال کند و ببیند مشکل کجاست. کارآفرین و سرمایه‌گذار باید ببیند کارش سریع انجام می‌شود.

رئیس قوه قضاییه افزود: رهبر انقلاب در سخنرانی اخیرشان فرمودند هفت خان یا هفتاد خان. این خان‌هایی است که بعضی از سرمایه‌گذاران را دچار تردید می‌کند و می‌گویند چرا سرمایه‌مان را اینجا بگذاریم. باید تمام بخش‌ها ترتیبی اتخاذ کنند تا کار سرمایه‌گذار تسهیل شود. تسهیل سرمایه‌گذاری در گرو این است که بازرسی کل کشور اگر سرمایه‌گذار و کارآفرینی به هر دلیل دچار «خان بی جهت » شد این موضوع پیگیری شود و گیر‌های بیجا در دستگاه‌های اداری برداشته شود تا زود کارخانه برپا و تولید رونق بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار