کد خبر: ۴۹۴۷۱۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶

هوای تهران در وضعیت سالم قرار دارد اما با کاهش میزان ناپایداری و افزایش حجم ترافیک در ساعات شبانگاهی چهارشنبه احتمال می‌رود طی برخی اوقات، افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد مشاهده شود.

به گزارش شفاف، کیفیت هوای تهران با شاخص 78 در وضعیت سالم قرار دارد. این رقم میانگین شاخص کیفیت هوا در 12 ساعت گذشته (با تاکید بیشتر بر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر) برای میانگین کل ایستگاه‌هاست.

در حال حاضر دما هوای هوا 29 درجه است و پیش‌بینی می‌شود کمینه دما برای روز آینده 17 و بیشینه دما 30 درجه سانتی گراد باشد.

همچنین طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با کاهش سرعت باد در بعدازظهر روز جاری، رشد ابر و افزایش دما پیش‌بینی می‌شود. با کاهش میزان ناپایداری و افزایش حجم ترافیک در ساعات شبانگاهی چهارشنبه احتمال می‌رود طی برخی اوقات، افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد مشاهده شود.

با تداوم این وضعیت جوی تا صبح روز پنجشنبه (18 مهر 98) تجمع موقتی آلاینده‌ها در مناطق پرتردد سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد. با تداوم حاکمیت جو آرام در طی روز پنجشنبه همراه با کاهش دما، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها محدود شده و انتظار می‌رود وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پرتردد ادامه داشته باشد. در شامگاه پنجشنبه نیز با افزایش حجم ترافیک در اکثر مناطق پایتخت با افزایش غلظت ذرات معلق روبه‌رو خواهیم شد و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: