کد خبر: ۴۹۴۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰

«فابریزیو کاربونی» مدیر بخش خاورمیانه کمیته بین‌المللی صلیب سرخ روز چهارشنبه از کشور‌هایی که شهروندان داعشی‌شان در کمپ‌های واقع در شمال شرقی سوریه مستقر هستند، خواست این افراد را تحویل بگیرند

به گزارش شفاف، وی گفت که حدود یکصد هزار نفر از نیرو‌های شکست خورده داعش و خانواده‌های آن‌ها در کمپ‌های منطقه و اطراف آن اقامت دارند.

این افراد، نیرو‌های بازداشتی داعش از کشور‌های سوریه و عراق و اتباع کشور‌های دیگر به همراه زنان و فرزندانشان هستند که در بازداشت نیرو‌های کرد سوریه قرار دارند.

کاربونی گفت: والدین این کودکان کشته یا زخمی شده اند و این کودکان در مکانی به سر می‌برند که واقعا مناسب آن‌ها نیست.

وی افزود: از اینرو می‌توان تصور کرد که این کودکان چه ضربه‌های روحی را متحمل شده اند و می‌شوند.

کمتر کشوری تمایل دارد اتباع داعشی خود را تحویل بگیرد. این مساله، بحث و جدل بسیاری را در کشور‌هایی که این عناصر از آن برخاسته اند، به وجود آمده است.

از سویی، انتشار اخبار مربوط به حملات هوایی ترکیه به شمال شرقی سوریه در روز چهارشنبه، مردم این منطقه را سراسیمه کرده است.

رهبران جهان نگرانند که این حملات ممکن است فصل جدیدی در جنگ سوریه بگشاید و باعث ناآرامی در منطقه شود.

کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرد که کشور‌های یاد شده باید مسئولیت پذیرش شهروندان خود را برعهده گیرند. 

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه روز چهارشنبه از آغاز عملیات نظامی در شمال شرقی سوریه خبر داد.

رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که عملیات ارتش این کشور در حمله جدید علیه کرد‌های حزب کارگران کرد ترکیه "پ. ک. ک" و یگان‌های مدافع خلق "ی. پ. گ"، «چشمه صلح» نام دارد.

جامعه جهانی عملیات ترکیه در شمال شرقی سوریه را محکوم کرد. انگلیس و فرانسه خواستار برگزاری نشست فوری شورای امنیت برای بررسی این مساله شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار