کد خبر: ۴۹۴۷۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

سخنگوی رسمی نیروهای دموکراتیک سوریه (قس) از انفجار خودروی بمب‌گذاری شده مقابل زندان شامل عناصر داعش در حسکه سوریه خبر داد.

به گزارش شفاف، تلویزیون رسمی سوریه گزارش داد، بعد از انفجار خودروی بمب‌گذاری شده تیراندازی شدیدی در اطراف زندان مرکزی حسکه رخ داد.

به گزارش تلویزیون رسمی سوریه، این زندان شامل هزاران زندانی خطرناک داعش است.

مصطفی بالی، سخنگوی رسمی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) امروز (شنبه) اعلام کرد، خودروی بمب‌گذاری‌ شده‌ای امروز مقابل زندانی که شامل عناصر داعش در محله جویران در حسکه صورت است، منفجر شد. بالی نیز تایید کرد: بعد از انفجار تیراندازی شدیدی نیز رخ داد.

انفجار امروز صبح که مقابل زندان مرکزی استان حسکه رخ داد در حالی است که بعد از ظهر جمعه نیز خودروی بمب‌گذاری شده دیگری در غرب شهر قامشلی در حومه حسکه قربانیانی برجای گذاشت. داعش مسؤولیت انفجار قامشلی را برعهده گرفت.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد، خودروی منفجر شده در قامشلی از نوع "ون" بود و در خیابان منیر حبیب در نزدیکی رستوران "الاومری" در شهر قامشلی منفجر شد که شش کشته برجای گذشت که در میان آنها غیرنظامیان نیز بودند. همچنین‌ خساراتی به مغازه‌های اطراف وارد شد.

داعش ضمن برعهده گرفتن مسؤولیت این انفجار اشاره کرده که افراد مسلح کرد را هدف گرفته است.

داعش در گزارشی که روی سایت خبرگزاری اعماق وابسته به خود قرار داد، مدعی شد، عناصر این گروه خودرویی را که در نزدیکی منطقه امنیتی کردها در شهر قامشلی پارک شده بود،‌ منفجر کردند.

این در حالی است که ۱۸ اوت نیز انفجار خودروی بمب‌گذاری شده‌ای مقابل مدرسه صنعتی در محله الاربویه در شهر قامشلی تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت.

داعش سابق بر این نیز انفجارهایی را در حسکه و قامشلی ترتیب داده بود.

وزارت خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد، نیروهای کرد سوریه همچنان تمام زندان‌ها در منطقه عملیات ترکیه را تحت کنترل دارند که در آنها بیش از ۱۰ هزار زندانی داعشی در بند هستند.

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت: ما هرگز تاثیر این جنگ بر تعداد نظامیان کردی که بر این زندان‌ها نظارت دارند را بررسی نخواهیم کرد. زیرا مساله به سازمان اطلاعات مربوط است اما این موضوع باعث نگرانی ترامپ شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: