کد خبر: ۴۹۴۸۰۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

فیلم‌های شاخص رابرت دنیرو، بازیگر مطرح سینما شامل رونین، استاد دروغ، مخمصه و ... این هفته در شبکه نمایش پخش می‌شوند.

به گزارش شفاف، این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم‌هایی از "رابرت دنیرو " دربخش صحنه‌گران (مرور آثار)پخش می شوند.

رابرت دنیرو بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده است. او 10 ساله بود که کارش را با تئاتر آغاز کرد و در نمایشنامه «جادوگر شهر اُز» هنرنمایی کرد.

باید گفت که او بازیگری درون‌گراست و بازی‌های تأثیرگذار او منبع الهام بسیاری از بازیگران معاصر نظیر "دانیل دی-لوئیس" و "شان پن" بوده‌ است تا جایی که دانیل دی-لوئیس را دنیروی انگلیس می‌خوانند و او نیز دنیرو را قهرمان خود در آغاز راه بازیگری دانسته‌ است.

رابرت دنیرو در سال 1968 اولین فیلم خود را با عنوان «احوالپرسی» اثر "برایان دی پالما" کارگردان جوان آن سال‌های سینما بازی کرد.

بر اساس تحلیلی که در ماه می سال 2015  بر مبنای شمار نقش‌های کلیدی یک بازیگر تهیه شد، دنیرو به عنوان بزرگترین بازیگر همه دوران تاریخ سینما برگزیده شد.

او از میان 200 فیلمی که مورد توجه قرار گرفته، هفت نقش ماندگار را تصویر کرده که از هر بازیگر دیگری بیشتر است. بازی در«پدر خوانده»، «روزی روزگاری در آمریکا»، «راننده تاکسی»، «گاو خشمگین»، «مخمصه»، «کازینو» و «شکارچی گوزن» هفت نقشِ ماندگار اوست.

وی در سال 2008 جایزه دوربین طلایی را به خاطر یک‌عمر حضور جاودان در عرصه سینما تحت عنوان شاهکار جهانی در برلین و از دستان مارتین اسکورسیزی دریافت کرد.

باید گفت که "مارلون براندو" و دِنیرو دو نفری بودند که به‌خاطر بازی درخشانشان در نقش "دون ویتو کورلئونه" موفق به دریافت جایزه اسکار شدند که از دیدگاه بسیاری از منتقدان ماندگارترین نقش تاریخ سینما است.

بسیاری از منتقدان او را تواناترین بازیگر تاریخ سینما می‌دانند و این هیچ اغراق و بزرگنمایی نیست.

دیدگاه‌های سیاسی دنیرو، خصوصا درباره رفتارهای اخیر دولت آمریکا به‌خصوص دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور نیز در کانون توجه جهانی قرار گرفته است.

دنیرو در آخرین مصاحبه خود بیان کرد: وقتی ترامپ انتخاب شد، گفتم باید به او فرصت بدهیم اما او بدتر از چیزی است که تصور می‌کردم این یارو مثل گانگسترهاست... دوره‌ وحشتناکی است.

دنیرو ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را یک "بازنده کامل" و "احمق" خواند که در کانون توجهات جهانی قرار گرفته است.

فیلم‌های «رونین»، «وقت نمایش»، ”کارآموز»، ”همه خوبند»، ”استاد دروغ»، ”مخمصه» و «امتیاز» آثاری‌اند که با بازی این بازیگر، به ترتیب از شنبه، 20 تا جمعه 26 مهرماه، ساعت 21 از شبکه نمایش پخش و ساعت 03:00 و 08:00 روز بعد باز پخش می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: