کد خبر: ۴۹۴۸۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹

علی عسکری با تشکر از تیم ورزیده و پا به کاری که در قله دانش و هنر سریال‌سازی ایران قرار دارند ابراز امیدواری کرد این سریال به اثری ارزشمند و ماندگار در تاریخ تبدیل شود.

سریال سلمان، اثری ماندگار خواهد شدبه گزارش شفاف، دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی در بازدید سه ساعته از مراحل پیش تولید و کارگاه‌های سریال «سلمان فارسی» گفت: سال‌ها قبل، آقای میرباقری در پشت صحنه سریال «مختارنامه»، بخشهایی از فیلمنامه سریال سلمان را برای من بازگو کرد و افسوس خوردم که چرا با این همه پژوهش، سریال ساخته نمی‌شود.

وی ابراز خرسندی کرد بعد از وقفه پیش آمده به علت مشکلات مدیریتی، ساخت این سریال با لطف خدا و همت دوستان در این دوره با قدرت آغاز شده است.

رئیس رسانه ملی، سلمان فارسی را شخصیتی استثنائی در تاریخ خواند و گفت: عبور او از تمام سطوح فکری و عقیدتی و رسیدنش به ساحل آرامش پیامبر و اسلام، حجتی بر کامل بودن این دین است.

وی ابراز امیدواری کرد: بازسازی شخصیت سلمان در عصر امروز نیز نمادی از هدایت بشر به سوی حقیقت و فراهم‌کننده زمینه برای جذب تشنگان حقیقت و در نهایت ظهور حضرت حجت باشد.

دکتر علی عسکری گفت: امروزه اگر بخواهیم سیره رسول اکرم و امیرالمومنین را نشان بدهیم، زیباترین نحوه پرداخت به سیره و اعمال آن بزرگواران، پرداخت شخصیت سلمان است، چون سلمان به قدری به آن دو عزیز، نزدیک بود که آئینه آنان در سبک زندگی اسلامی‌به شمار می‌رود.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به گنجاندن واقعه غدیر در سریال سلمان گفت: سلمان، اندیشمند فعال ایرانی بود و در جست و جوی حقیقت بود که در نهایت به آن رسید. ان شاءالله این سریال هم بتواند به جستجوگران حقیقت کمک کند.

در ادامه، مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی هم با تشکر از حمایت‌های رئیس سازمان، این حمایت‌ها را پشتوانه اساسی ساخت سریال سلمان دانست.

این سریال ها نشانه سلامت صنعت سریال سازی ماست

میرباقری با بیان اینکه در یک دهه اخیر به علت مشکلات متعدد برای ساخت سریال‌های الف ویژه، دچار مشکل بودیم، گفت: این دست سریال ها، قله سریال سازی هستند که حرکت آن‌ها نشانه سلامت صنعت سریال سازی ماست.

وی با اشاره به اینکه ساخت سریال «سلمان فارسی» با وجود همه مشکلات مالی با حمایت جدی دکتر علی عسکری به راه افتاد، نوید داد:این سریال از نظر پیش تولید از همه سریال‌های الف ویژه‌ای که تاکنون ساخته شده، کامل‌تر است.

وی ابراز امیدواری کرد: ساخت سریال با شتاب جلو برود تا تراز خوبی برای سریال سازی الف ویژه باشد.

میرباقری تاکید کرد سریال «سلمان فارسی» برآیند همه نکات مدنظر ما اعم از دین و تاریخ و ... است.

این سریال بسیار راهبردی و مهم برای ترویج نگاه و تفکر مذهبی نظام اسلامی است

داوود میرباقری، کارگردان و نویسنده سریال «سلمان فارسی» هم با اشاره به جایگاه رفیع سلمان، این سریال را پروژه‌ای بسیار راهبردی و مهم برای ترویج نگاه و تفکر مذهبی نظام اسلامی معرفی کرد و گفت: امیدواریم با برنامه ریزی دقیق و دغدغه مند، بتوانیم منطق مستحکم خودمان را به صورت درماتیزه و جذاب برای بخشی از جهان با قدرت منتقل کنیم.

وی تاکید کرد کار خیلی سنگین است، اما ان شاءالله با استمرار حمایت‌ها امیدواریم به نتیجه مطلوب برسیم.

پیش از ظهر شنبه دکتر علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما به همراه جمعی از مدیران سازمان مانند مرتضی میرباقری، معاون سیما، حسین کرمی، رئیس مرکزسیمافیلم، مجید زین العابدین، مدیر شبکه یک سیما و ... با حضور در شهرک سینمایی تلویزیونی ایران (غزالی) از نزدیک در جریان روند پیش تولید سریال «سلمان فارسی» قرار گرفت.

در این دیدار که سه ساعت به طول انجامید از 9 کارگاه که حدود ۲۰۰ نفر در آن مشغول کار هستند، بازدید به عمل آمد. ضمن اینکه رئیس سازمان دستورات لازم برای در اختیار قراردادن فضای مناسب و کافی به بخش‌های تولیدی سریال «سلمان فارسی» را صادر کرد.

دکتر علی عسکری با غرس یک بوته گل رز، آغاز ساخت دکور کلیسای دمشق در محوطه شهرک غزالی را هم کلید زد.

این کلیسا بعد از تصویربرداری‌های مرتبط با تغییراتی به عنوان لوکیشن مسجد اموی مورد استفاده قرار‌خواهد گرفت و می‌توان از آن برای بعد از سریال «سلمان فارسی» هم استفاده کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار