کد خبر: ۴۹۴۸۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲
آیت الله مدرسی:

یک مرجع تقلید در کربلا به مسئولین کشور عراق گوشزد کرد که از حوادث ایجاد شده عبرت گرفته و اقدام به اصلاح شیوه و رفتار خود کنند.

به گزارش شفاف، آیت الله سید محمد تقی مدرسی از مراجع تقلید طی سخنانی در دفتر کربلا با اشاره به وظایف حکومت ها نسبت به مردم گفت: ثروت هر سرزمینی حق مسلم و در مالکیت مردم آنجاست و از وظایف حکومت‌ها توزیع عادلانه ثروت بین مردم است. شایسته است مسئولین از شیوه امیر المؤمنین علیه ‌السلام که واردات حکومت را بدون درنگ و با مساوات بین مردم تقسیم می‌کردند، الگو بگیرند.غرور ناشی از پست و مقام، قساوت قلب به بار می‌آورد و سبب می‌شود که مسئولین درد و رنج مردم را درک نکنند و به سقوط و تباهی فرد منجر خواهد شد. 

وی با اشاره به مهم ترین دلایل نا آرامی های اخیر گفت: فساد گسترده اقتصادی در ساختار دولت عراق، دست‌ درازی مسئولین به ثروت و اموال کشور و خارج کردن آن از عراق، از مهم‌ترین دلایل نارضایتی و ناآرامی‌های اخیر است، و وجود ساز و کارهای مؤثر در مبارزه با فساد ضروری است.

این مرجع تقلید به مسئولین کشور عراق گوشزد کرد که از حوادث ایجاد شده عبرت گرفته و اقدام به اصلاح شیوه و رفتار خود کنند.

آیت الله مدرسی در ادامه بر ضرورت نقش علما در اصلاح حکومت و همراهی در حل مشکلات آن و ایستادن در کنار مردم و منافع آن‌ها تأکید و عنوان کرد: علما، عشایر و متفکران در  روند علت‌یابی مشکلات و یافتن راه‌ حل مناسب مشارکت کنند و حکومت عراق نیز این راه‌ حل‌ها را مد نظر قرار داده و آن‌ها را به کار گیرد.روال کُند کارهای اداری در عراق نیز گونه‌ای از ناکارآمدی و فساد پنهان است که با ایجاد سیستم الکترونیکی و پیوستن تمام ادارات دولتی به این سیستم، می‌توان این ناکارآمدی را حل کرد.

وی در خاتمه یادآور شد:  بنده همواره بابت اختصاص دادن بخشی از عایدات نفت عراق بین شهروندان این کشور و همچنین توزیع زمین‌های مسکونی و توجه به معضل مسکن به حکومت عراق گوشزد کرده‌ام.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: