کد خبر: ۴۹۵۰۴۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹

سازمان تحقیقات ملی هند اعلام کرد که این سازمان ۱۲۷ نفر را به اتهام ارتباط با گروه تروریستی داعش در ایالات‌های مختلف این کشور بازداشت کرده است.

سازمان تحقیقات ملی هند اعلام کرد که این سازمان ۱۲۷ نفر را به اتهام ارتباط با گروه تروریستی داعش بازداشت کرده است.

به گزارش شفاف، سازمان تحقیقات ملی هند اعلام کرد که این سازمان ۱۲۷ نفر را به اتهام ارتباط با گروه تروریستی داعش در ایالات‌های مختلف این کشور بازداشت کرده است.

به گفته سازمان تحقیقات ملی هند اکثر متهمان بازداشت شده تحت تاثیر سخنرانی‌های رهبران سلفی هند و «گروه حرب الاسلام» و همچنین «جمعیت علماء هند» قرار گرفته اند و پس از آن به افراط گرایی روی آورده اند.

یوگش چاندرا رییس سازمان تحقیقات ملی هند که در زمینه مقابله با تروریسم فعالیت می‌کند گفت: علاوه بر ۱۲۷ مظنون بازداشت شده همچنان باقی حامیان این گروه در ایالت‌های بیهار، ماهاراشترا و کرالا تحت نظر سازمان‌های امنیتی هند قرار دارند.

به گفته این سازمان تحقیقات حاکی از آن است که شماری از طرفداران داعش از طریق اپلیکیشن‌های ارتباطی کُد گذاری شده پیام‌هایی برای گردهم آمدن در قالب چندین هسته دریافت کرده بودند.

پیش از این گروه داعش سال گذشته مدعی تأسیس یک ولایت در هند شده بود.

گفتنی است داعش اولین حمله تروریستی خود را در هند در سال ۹۵ شمسی اجرا کرد و در این حمله موفق شد ۱۰ مسافر یک قطار در هند را زخمی کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار