کد خبر: ۴۹۵۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از ویزیت روزانه ۶ هزار زائر حسینی در درمانگاه‌های هلال احمر در کشور عراق خبر داد.

محمد تقی حُلی ساز در گفت و گویی در تشریح خدمات درمانی هلال احمر به زائران در ایام اربعین حسینی اظهار کرد: حدود 2500 نفر کادر بهداشتی و درمانی جمعیت هلال احمر با یک برنامه ریزی منسجم در پایگاه‌های مختلف درمانی در عراق مستقر بوده و به زائران خدمت می‌کنند.

حُلی ساز تصریح کرد: جمعیت هلال احمر در اربعین سال جاری حجم داروها و تعداد پایگاه‌های درمانی خود را در کشور عراق نزدیک به 30 الی 40 درصد افزایش داده اما با توجه به افزایش زائران و مشتاقان این سفر معنوی که فراتر از پیش بینی‌ها بوده است، تعداد مراجعه کنندگان به درمانگاه‌ها بالا بوده و روزانه حدود 6 هزار زائر در درمانگاه‌های هلال احمر در کشور عراق ویزیت می‌شوند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه  بیشترین علل و موارد مراجعه بیماران به دلیل دردهای سیستم اسکلتی و عضلانی، دردهای مفاصل، گرفتگی عضلات و تاول ناشی از خستگی و پیاده روی طولانی؛ سپس سرماخوردگی و عفونت‌های ریوی و گروه سوم بیماری‌های گوارشی است، گفت: برای درمان این سه گروه از زائران بیمار، کمبود دارویی نداریم.

وی با بیان اینکه از سوی جمعیت هلال احمر ایران و برای ارائه خدمات به زائران حسینی 8 دستگاه اتوبوس آمبولانسی و حدود 50 خودروی آمبولانس در داخل کشورعراق و در مرز ایران، مستقر شده است، گفت: به دلیل حضور میلیونی زائران در شهرهای مذهبی عراق، تردد هرگونه وسیله نقلیه با مشکل روبروست و پیمودن یک مسیر با پای پیاده گاهی نسبت به تردد با آمبولانس راحت تراست. اما با وجود تمام مشکلات، تاکنون بیماران بسیاری توسط  اتوبوس آمبولانس  برای ادامه درمان به مرز مهران انتقال یاقته‌اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: