کد خبر: ۴۹۵۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲

نماینده مردم بافق در مجلس گفت: می‌توان با بسیج ۸۰ میلیونی به مقابله با فساد رفت البته ابتدا باید شرایط و بستر این کار فراهم شود.

محمدرضا صباغیان بافقی نماینده بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی، با اشاره به طرح حمایت و صیانت از کاشفان فساد، اظهار داشت:  اگر طرح مذکور در مجلس مطرح و از سوی نمایندگان تصویب شود، قطعا از آن حمایت خواهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه اگر چنین طرح‌هایی تبدیل به قانون شود قطعاً به جلوگیری از فساد کمک خواهد کرد، افزود: زمانی که افرادی از وقوع فساد مطلع هستند و اگر در امنیت باشند می‌توانند اخبار خود را در اختیار مراجع ذیصلاح قرار دهند و از این طریق به‌توان از وقوع برخی فسادها در کشور جلوگیری کرد.

نماینده بافق در مجلس با بیان اینکه در زمان جنگ تحمیلی اعلام می شد 20 میلیون بسیجی برای مقابله با دشمن وجود دارد، اضافه کرد: در شرایط فعلی نیز می‌توان با بسیج 80 میلیونی به مقابله با فساد رفت البته ابتدا باید شرایط و بستر این کار را فراهم کنیم.

صباغیان بافقی با تاکید بر اینکه تصویب اینگونه طرح‌ها حتماً برای جلوگیری از وقوع فساد در کشور مفید است، اضافه کرد: بر اساس طرح مذکور از توان همه مردم برای مقابله با فساد کمک گرفته می‌شود که این روش باعث نظارت همگانی و گسترده می‌شود.

صباغیان بافقی با بیان اینکه بنده با هر فعالیت و اقدامی که در زمینه از بین بردن فساد باشد را مفید می‌دانم و از آن حمایت می‌کنم، اظهار داشت:مبارزه با فساد اقدام مفید و خوبی است و می‌تواند در درازمدت رانت و فساد را کاهش دهد. 

عضو کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: برای اجرایی شدن هر چه بهتر طرح حمایت و صیانت از کاشفان فساد، علاوه بر حمایت و تشویق گزارش دهندگان باید یک مسیر گزارش‌دهی امن و سهل نیز فراهم شود  تا افشاء کنندگان در این زمینه‌ها نگرانی نداشته باشند.

انتهای‌پیام/

 

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار