کد خبر: ۴۹۵۱۴۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲

وزارت اقتصاد چین اعلام کرد چین امیدوار است به یک قرارداد چند مرحله ای در جنگ تجاری طولانی‌مدت با آمریکا برسد و هر چه زودتر تمام عوارض لغو شوند.

 به گزارش شفاف، وزارت اقتصاد چین اعلام کرد چین امیدوار است به یک قرارداد چند مرحله ای در جنگ تجاری طولانی‌مدت با آمریکا برسد و هر چه زودتر تمام عوارض لغو شوند. جنگ های تجاری هیچ برنده ای ندارند.

گائو فنگ، سخنگوی وزارت اقتصاد چین گفت قرارداد چند مرحله ای به بازگرداندن اطمینان به بازار کمک می کند و بی ثباتی را کاهش می دهد.

گائو گفت:« هدف نهایی مذاکرات هر دو طرف پایان دادن به جنگ تجاری و لغو تمام عوارض اضافی است. این به نفع چین، آمریکا و تمام دنیاست. ما امیدواریم هر دو طرف به همکاری با یکدیگر ادامه دهند، مذاکرات پیشرفت کند و هرچه زودتر به یک قرارداد چند مرحله‌ای برسیم».

دونالد ترامپ در یازدهم اکتبر مرحله اول قرارداد را مشخص کرد و عوارضی را که قرار بود وضع کند، لغو کرد. ولی مقامات هر دو کشور گفتند که کار زیادی باید انجام شود.

 ترامپ اساساً تصمیم داشت هفته گذشته عوارض بر حدود 250 میلیارد دلار کالای چینی را از 25 درصد به 30 درصد افزایش دهد. ولی دولت آمریکا هنوز تصمیمی در مورد عوارض 10 درصدی بر 156 میلیارد دلار کالای چینی نگرفته است. این عوارض قرار است در پانزدهم دسامبر اجرایی شوند.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت مذاکره کنندگان تجاری آمریکا و چین در حال نوشتن مرحله اول قرارداد تجاری هستند تا رئیس جمهور های هر دو کشور آن را امضا کنند.

 منوچین گفت هدف دولت ترامپ این است که این قرارداد بین روسای جمهور دو کشور در اجلاس همکاری اقتصادی آسیا پاسیفیک در شانزدهم و هفدهم نوامبر امضا شود . این اجلاس در سانتیاگوی شیلی برگزار می شود.

 وزارت کشاورزی آمریکا فروش 142172 تن گوشت خوک را در هفته منتهی به سوم اکتبر قطعی کرده است که بزرگترین فروش هفتگی به بزرگترین بازار گوشت خوک دنیاست.

 ترامپ گفت چین موافقت کرده 40 تا 50 میلیارد دلار محصولات کشاورزی آمریکا را بخرد.

گائو گفت:« از سال گذشته، تحت تاثیر درگیریهای تجاری چین و آمریکا تجارت و سرمایه گذاری بین دو کشور کاهش یافته است. این یعنی جنگ تجاری هیچ برنده ای ندارد».

 انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار