کد خبر: ۴۹۵۳۱۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶

«مجید صادقیان» معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی از اضافه شدن ۱۱۰ سینمای حوزه هنری در سراسر کشور برای میزبانی از جشنواره بین‌المللی فیلم رشد خبر داد.

به گزارش شفاف، این روزها برگزاری چهل و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد مهم‌ترین دغدغه مدیران دفتر انتشارات و فناوری آموزشی وزارت آموزش و پرورش است، چرا که باید این رویداد را کمتر از یک‌ماه دیگر ابتدا در استان تهران، و سپس تا 6 ماه در تمام کشور برگزار کنند. 

برپایی سراسری جشنواره با بهترین کیفیت

«مجید صادقیان» معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی و عضو هیئت انتخاب فیلم‌های خارجی این دوره جشنواره در گفت‌‌وگو با ستاد خبری جشنواره ضمن طرح مشکلات موجود و دغدغه‌های اجرایی جشنواره چهل و نهم، گفت: جشنواره فیلم رشد هم در تهران و هم در استان‌ها باید با حداکثر کیفیت و بیشترین مخاطب برگزار شود.

 او افزود: با دوستان اداره‌کل فرهنگی و هنری معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش که فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای دارند، تفاهم کردیم تا از همکاری آنها در برگزاری این رویداد، با کیفیت موردنظرمان بهره ببریم. جالب است بدانید در این مسیر ما از هم‌اکنون برای استفاده از فیلم‌ها در فردای پس از جشنواره برنامه‌ریزی می‌کنیم.

برنامه‌ریزی برای استفاده از امکانات سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها

معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی در ادامه گفت: برای نزدیک کردن دوباره جشنواره فیلم رشد به اهداف و مأموریت‌های اصلی خود، در حال طراحی و برنامه‌ریزی برای استفاده از امکانات سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌هاییم. واقعیت این است که در سال‌های گذشته این اتفاق چندان منظم و سازمان‌دهی شده نبوده است، اما امسال برای تحقق این مهم، همه توانایی‌ها و ارتباطات خود را به کار گرفته‌ایم.

صادقیان اظهار داشت: دست‌اندرکاران حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی با روی باز از این همکاری استقبال کردند و طی تفاهمی که داشتیم، سانس‌های صبح 110 سینمای تحت مدیریت مؤسسه بهمن سبز حوزه هنری در سراسر کشور را در اختیار جشنواره فیلم رشد گذاشتند. 

او ادامه داد: جشنواره فیلم رشد تا پایان سال تحصیلی 98-1399 حدود 14 هزار سانس نمایش فیلم دارد که حالا سانس‌های این سینماها هم به ظرفیت نمایشی ما اضافه شده است.

صادقیان همچنین گفت: نمایش گسترده فیلم‌های آموزشی در کشور یکی از مهم‌ترین سرویس‌هایی است که خانواده بزرگ آموزش و پرورش به آن نیاز دارد و باید از آن بهره‌مند شود و ما در شورای راهبری فضای مجازی تلاش می‌کنیم که از ظرفیت‌های موجود و پلتفرم‌های فعال در آن حداکثر استفاده را برای ارائه این سرویس ببریم تا جشنواره فیلم رشد به هدف نهایی خود (پیوند فیلم با بسته آموزشی مدارس) دست یابد.

چهل‌ونهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد توسط دفتر انتشارات و فناوری آموزشی وزارت آموزش و پرورش از 24 آبان تا 1 آذر امسال در سینما فلسطین مقر دائمی جشنواره و به‌ دبیری وحید گلستان برگزارمی‌شود. این جشنواره پس از استان تهران به مدت 6 ماه در تمامی 30 استان کشور میزبان دانش آموزان و معلمان خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار