کد خبر: ۴۹۵۳۶۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸

نماینده فلاورجان در مجلس با بیان اینکه مجلس دربرابر انحراف ۶۷ درصدی دولت از اجرای بودجه سال ۹۶ سکوت کرده است، گفت: دادستان دیوان محاسبات نیز باید به این موضوع ورود کند.

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی، با بیان اینکه دیوان محاسبات اخیراً گزارشی از نحوه اجرایی شدن بودجه سال 96 به نمایندگان ارائه کرده که نشانگر انحراف بیش از 67 درصدی دولت از تحقق آن است، گفت: متاسفانه مجلس دربرابر این تخلف قانونی دولت سکوت کرده و در بعد نظارتی اقدامی انجام نداده است.

وی با تاکید براینکه مجلس باید در مقابل این تخلف آشکار دولت می‌ایستاد، ادامه داد: دیوان محاسبات به وظیفه ذاتی خود عمل کرده و با رصد نحوه اجرایی شدن بودجه سال 96 گزارشی را به مجلس ارائه کرده اما مجلس در اینباره سکوت کرده و اقدامی را انجام نمی‌دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد:دادستان دیوان محاسبات نیز باید به این موضوع ورود کند و پیگیر بیت‌المالی که از سوی دولت هدر رفته  باشد  و نتیجه را به مردم اعلام کند.

نماینده فلاورجان در مجلس با اعلام اینکه تعدادی از نمایندگان نیز از رئیس مجلس درخواست کرده‌انداین موضوع را پیگیری کند، افزود: باید گزارشی از این موضوع   هیئت‌رئیسه پارلمان تدوین و به قوه قضائیه ارجاع کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: