کد خبر: ۴۹۵۴۵۱
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: به منظور حمایت از افشاگران فساد، به میزان دادن اطلاع و جلوگیری از آن تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان جایزه به این افراد تعلق می گیرد.

به گزارش شفاف، محمدرضا حیدری رئیس شورای شهر مشهد گفت: آیین نامه حمایت از افشاگران، دارای ابعاد مختلفی است که هم شهروندان و هم پرسنل شهرداری می‌توانند روابط ناسالم و فسادانگیز در شهرداری و یا سازمان‌های وابسته به شهرداری را گزارش دهند.

او ادامه داد: این آیین نامه گام جدی برای مقابله با فساد در مدیریت شهری خواهد بود که در اجرای این آیین نامه از تجربیات موفق سایر کشور‌ها استفاده می‌شود.

رئیس شورای شهر مشهد گفت: در بسیاری از کشور‌های دنیا قوانینی با عنوان حمایت از سوت زنان فاسد (یعنی اولین فردی که گزارشی از فساد یا تخلف مالی را ارائه دهند) وجود دارد.

حیدری افزود: گزارشات فساد باید مستند باشند زیرا در صورت مغایرت فرد مورد نظر اعاده حیثیت می‌کند.

او تصریح کرد: در ارتباط با میزان اطلاعات داده شده ۲۰ درصد از منابع مکتسبه به فردی که این فساد را گزارش می‌دهد پرداخت می‌شود.

رئیس شورای شهر گفت: سقف این پاداش ۲۰۰ میلیون تومان است و اگر کارمند و پرسنل شهرداری این فساد را گزارش دهند ضمن ارتقای شغلی دو ماه حقوق را به صورت کامل دریافت می‌کنند و یا تسهیلات ممتازی در اختیارشان قرار می‌دهند.

حیدری افزود: مسئله مهم در آیین نامه این است که برای افشاگران مسیر امن و سهل در نظر گرفته شده ،یک بخش حمایت پاداشی  و بخش دیگر حمایت از امنیت شغلی و اجتماعی این افراد مد نظر قرار گرفته شده است.

او ادامه داد: تمامی اطلاعات داده شده حتی خود فردی که گزارش داده محرمانه خواهد بود و برای این مهم ،کمیته‌ای برای به سرانجام رسیدن گزارش‌های فساد به طور محرمانه تشکیل شده که این کمیته زیر نظر مستقیم شهردار است.

رئیس شورای شهر گفت: گزارش کنندگان مطمئن باشند گزارشات فساد حتما پیگیری می‌شود، اعضای شورای شهر معتمدان مردم مشهد هستند و ما با قوت کامل این مسیر را برای ریشه کن کردن فساد ادامه خواهیم داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: