کد خبر: ۴۹۵۶۰۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره اشکالات آیین‌نامه مصوب دولت برای استخدام معلمان حق‌التدریس توضیح داد.

قاسم احمدی لاشکی در گفت و گویی در پاسخ به این پرسش که اشکالات آیین‌نامه دولت برای استخدام معلمان حق‌التدریس شامل چه مواردی است؟ اظهار کرد: به استناد  مصوبه مجلس در تاریخ 13 شهریور 97 دولت موظف شد طی دو ماه آئین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس را تدوین کند که این کار،  هشت ماه به طول انجامید و پس از این همه تأخیر در تدوین آیین‌نامه، آنچه در دولت مصوب شده است با آنچه در کمیته کارشناسی با حضور دو نماینده مجلس و نمایندگان آموزش و پرورش، سازمان اداری و استخدامی و برنامه و بودجه مصوب شده بود، تفاوت دارد.

وی افزود: آیین‌نامه مصوب دولت  برخی  موارد را تغییر داده است و آنچه در کمیته کارشناسی تعیین شده بود،  مدنظر قرار نگرفته بنابراین قرار مقرر شد تا مجدد اشکالات برطرف شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:  در آیین‌نامه دولت، بحث الزام به دریافت حقوق از منابع دولتی مطرح شده که مجلس با آن موافق نیست همچنین اسم نیروهای خرید خدمات را نیاورده‌اند و برای مربیان پیش‌دبستانی اسناد دولتی خواسته‌اند اما بیشتر آنها از مدیر مدارس حقوق گرفته و امضا می‌دادند و اسناد دولتی نداشتند که با اعمال آن، جمع زیادی حذف می‌شوند، همچنین در آیین‌نامه دولت آمده حداقل دوره آموزشی باید یک سال باشد و اینکه افراد 5 سال حق جابه جایی به شهر‌دیگر‌ را نداشته باشند به 10 سال افزایش داده‌اند.

احمدی لاشکی بیان‌کرد: نمایندگان مجلس اعتراض خود نسبت به آیین‌نامه دولت درباره استخدام معلمان حق‌التدریس را به رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات ارائه کردند و باید تا رفع اشکالات و اعمال اصلاحات فعلا متوقف بماند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار