کد خبر: ۴۹۵۶۴۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹
به علت استفاده از سرنگ مشترک آلوده؛

منابع خبری گزارش دادند که حدود یک‌هزار کودک از اهالی منطقه ای در پاکستان به علت استفاده از سرنگ مشترک و آلوده، به بیماری ایدز مبتلا شده اند.

به گزارش شفاف، معاینه های پزشکی که ماه آوریل گذشته در شهر «رتودیرو» واقع در مرکز پاکستان انجام شد، حاکی از آن است که یکهزار و ۱۱۲ نفر از جمله حدود ۹۰۰ کودک به ویروس HIV مبتلا شده اند.

مقام های محلی پاکستان اعلام کردند که «مظفر گانگرو» پزشک متخصص کودکان که بسیاری از بیمارانش از اهالی فقیر شهر رتودیور هستند، از سرنگ غیر بهداشتی و مشترک و آلوده به ویروس برای بیمارانش استفاده می کرده است.

بر اساس این گزارش، پلیس، گانگرو را به اتهام اهمال در حرفه اش، قتل غیر عمد و آسیب رسانی غیر عامدانه دستگیر کرد اما در نهایت او محکوم نشد و اکنون در یک بیمارستان دولتی در حومه شهر رتودیور مشغول به کار است.

منابع پزشکی اعلام کرده اند که از اواخر ماه آوریل تاکنون ۳۵ کودک در این شهر جان خود را از دست دادند.

این منابع نسبت به شیوع ویروس HIV در صورت عدم بازرسی همه بیمارستان ها، آرایشگاه ها و مطب های دندانپزشکی این شهر هشدار دادند.

چند ماه پیش نیز استفاده از سرنگ مشترک و آلوده باعث ابتلای ۴۰۰ نفر در یک روستا واقع در جنوب پاکستان به ایدز شده بود.

بر اساس آمار رسمی اداره برنامه ریزی کنترل ایدز در پاکستان (NACP) اکنون تقریباً ۱۶۵ هزار نفر در شهرهای مختلف پاکستان مبتلا به بیماری ایدز هستند که از این تعداد ۲۳ هزار و ۷۵۷ نفر از بیماران، ثبت شده و ۱۵ و هزار ۸۲۱ نفر تحت معالجه قرار دارند.

ایدز نوعی بیماری است که در دستگاه ایمنی و توسط ویروس نقص ایمنی (HIV) ایجاد می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار