کد خبر: ۴۹۵۶۴۹
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

شبکه «العربیه» تصاویری از همراهان ابوبکر البغدادی رهبر داعش که در روستای باریشای ادلب به هلاکت رسیدند را منتشر کرد.

 کاخ سفید در صفحه توئیتر خود تصاویری از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا را که به همراه تعدادی از مقامات این کشور، عملیات نیرو‌های ویژه آمریکا را به صورت زنده دنبال می‌کردند، منتشر کرد. دونالد ترامپ روز یکشنبه ۲۷ اکتبر ۲۰۱۹ در یک کنفرانس خبری گفت که به همراه وزیر دفاع، فرماندهان ارتش و دیگر مقامات آمریکا عملیات کشتن رهبر داعش را به صورت زنده دنبال کرد.

کاخ سفید این سخنان را لحظاتی پس از به پایان رسیدن کنفرانس خبری رئیس‌جمهوری آمریکا منتشر کرد. دونالد ترامپ در این کنفرانس خبری اعلام کرد که نیرو‌های ویژه ارتش این کشور ابوبکر البغدادی، رهبر داعش را در روستای بریشا در حومه استان ادلب سوریه کشتند. او همچنین گفت که نتایج آزمایش‌های دی‌ان‌ای نشان داد فردی که نیرو‌های آمریکا کشته‌اند، ابوبکر البغدادی است.

ترامپ درباره جزئیات این عملیات گفت زمانی که نیرو‌های آمریکایی البغدادی را محاصره کردند، او شروع به گریه و دویدن کرده وارد حفره‌ای شد و هنگامی که سعی می‌کرد از دست نیرو‌های آمریکایی بگریزد، کمربند انفجاری خود را منفجر کرد و با ۳ کودکی که همراه او بودند کشته شد.

علاوه بر ۳ کودکی که به همراه البغدادی کشته شدند، دو همسر او نیز در حالی که کمربند انفجاری به خود بسته بودند، کشته شدند. ۱۱ کودک از محل عملیات خارج شده و به جای دیگری منتقل شدند. تعدادی از تروریست هایی که در محل عملیات بودند نیز خود را تسلیم کردند، ولی تعداد بیشتری از آن‌ها کشته شدند. او گفت که ۱۵ دقیقه پس از مرگ البغدادی در نتیجه انفجار کمربند انفجاری، آوار کنار زده شده و از جسد البغدادی نمونه برداری شد.

 

در ادامه تصاویری از همراهان ابوبکر البغدادی فرمانده داعش را مشاهده می کنید

 

 

 


سخنگوی داعش کشته شد
گروه کرد موسوم به یگان های مدافع خلق از کشته شدن ابوالحسن المهاجر سخنگوی داعش خبر داد.

به نقل از رویترز، گروه کرد موسوم به یگان های مدافع خلق اعلام کرد ابوالحسن المهاجر ، سخنگوی داعش در عملیات مشترک نیروهای سوریه دمکراتیک و آمریکا در سوریه کشته شد.

این در حالی است که مقامات آمریکایی نیز در گفت‌وگو با نشریه نیوزویک کشته شدن سخنگوی داعش را در یک عملیات مشترک تایید کردند.

ساعاتی پیش دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در نشست خبری در کاخ سفید مرگ سرکرده اصلی تروریست‌های داعش را تایید کرد.

یک مقام بلندپایه پنتاگون مدعی شد جسد ابوبکر بغدادی در اختیار نیرو‌های آمریکایی قرار دارد و آزمایش دی‌ان‌ای هویت او را ثابت کرده است

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: