کد خبر: ۴۹۵۶۵۹
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴

رئیس پلیس راهور اصفهان با اشاره به قیچی کردن دو تریلی به صورت متوالی در بزرگره‌های اصفهان گفت: یکی از حوادثی که برای کامیون‌های کشنده در هوای بارانی و هنگامی که جاده لغزنده است پیش می‌آید قیچی کردن خودرو است که بسیار خطر آفرین است.

به گزارش شفاف به نقل از پایگاه خبری پلیس، محمدرضا محمدی اظهار داشت: علی‌رغم این که رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی، رانندگانی با تجربه و مهارت بالا هستند، اما بارها شنیده شده یک دستگاه کامیون کشنده قیچی کرده، یک اتوبوس مسافربری از جاده خارج شده یا تصادفات وحشتناکی را بوجود آورده‌اند.

رئیس پلیس راهور اصفهان افزود: یکی از حوادثی که برای کامیون‌های کشنده در هوای بارانی و هنگامی که جاده لغزنده است پیش می‌آید قیچی کردن خودرو است که بسیار خطرناک و خطر آفرین است.

وی بیان داشت: چند روز پیش نیز ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی از قیچی کردن یک دستگاه کامیون کشنده در بزرگراه شهید میثمی اصفهان مطلع و به محل حادثه اعزام شدند، همچنین حادثه مشابهی در اتوبان صفه رخ داد.

محمدی خاطر نشان کرد: این دو حادثه خسارات جانی نداشت و علت وقوع آن نیز توسط کارشناسان پلیس راه تخطی از سرعت مطمئنه و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه و لغزندگی سطح جاده اعلام شده است.

رئیس پلیس راهور اصفهان تاکید کرد: با توجه به آغاز بارش‌های پاییزی و لغزنده شدن سطح جاده‌ها رانندگان عزیز بایستی با رعایت مواردی همچون عدم استفاده از ترمز شدید، جلوگیری از انحرافات ناگهانی، کاهش 30 درصد سرعت مجاز، کنترل فرمان با دو دست و افزایش فاصله طولی از حوادثی خطرناک همچون قیچی کردن پیشگیری کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار