کد خبر: ۴۹۵۶۶۲
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶

سرمربی آرژانتینی امشب (دوشنبه) می‌تواند در جام جهانی زیر ۱۷ سال یک رکورد خاص به نام خود ثبت کند.

به گزارش شفاف و به نقل از کلارین، پابلو آیمار زمانی که باشگاه استودیانتس ریو کوارتو را ترک کرد تا با ریورپلاته قرارداد امضا کند تنها ۱۵ سال داشت. هافبک آرژانتینی برای تیم زیر ۱۷ سال کشورش در جام آمریکای جنوبی بازی کرد و سپس در جام جهانی ۱۹۹۵ اکوادور حاضر شد. او جزو نسل مستعد آرژانتین بود که تحت هدایت خوسه نستور پکرمن تا تیم بزرگسالان پیش رفتند.

آیمار اکنون دیگر از بازی کردن با توپ لذت نمی‌برد، او در ۳۹ سالگی هدایت تیم زیر ۱۷ آرژانتین را بر عهده دارد که امشب (دوشنبه) نخستین بازی‌اش را در جام جهانی برزیل برابر اسپانیا (نایب قهرمان دوره گذشته) تجربه خواهد کرد.

سرمربی آرژانتینی این بازی‌ها را با ثبت یک رکورد شروع می‌کند و می‌تواند در ادامه به رکورد دیگری دست یابد. او نخستین فرد در تاریخ فوتبال خواهد بود که جام جهانی زیر ۱۷ سال را به عنوان بازیکن و سرمربی تجربه می کند.

آیمار در جام جهانی ۱۹۹۵ در شش بازی حضور داشت و توانست سه گل به ثمر برساند. در نهایت با کشورش عنوان سومی را به دست آورد. اکنون پس از ۲۴ سال به دنبال نخستین عنوان قهرمانی جهان برای آرژانتین زیر ۱۷ سال است. آلبی سلسته در مرحله گروهی علاوه بر اسپانیا باید با کامرون و تاجیکستان نیز بازی کند.

الگوی لیونل مسی پیش از شروع بازی‌ها در یک مصاحبه با فیفا گفت: به اندازه ۱۵ سالگی‌ام هیجان دارم و نخستین جام جهانی‌ام را در اکوادور تجربه کردم. این هیجان را اکنون در بازیکنان می‌بینم. زمان عوض شده و زندگی‌ها کمی تغییر یافته است اما بازیکنان جوان با همان هیجان به استقبال جام جهانی می‌روند.

هافبک سابق آلبی سلسته در ادامه اظهار کرد: بازی کردن در جام جهانی با هیچ چیز قابل مقایسه نیست. من و دیگو پلاسنته (دستیارش) کار کردن با تیم‌های پایه را دوست داریم و با این حرفه مانند یک مسافر برخورد نمی‌کنیم.

او به هدف تیمش اشاره کرد و گفت: نمی‌خواهیم بازیکنان فکر کنند که برای قهرمانی در این رقابت‌ها حاضر شدند. آنها برای کسب تجربه در این بازی‌ها به میدان می‌روند. همه برای این موضوع در جام جهانی هستیم. نباید در رابطه با این موضوع فشار رویشان باشد. نتایج در تیم‌های پایه تنها روند پیشرفتشان است یعنی اغلب آنها  زمانی که در مرحله مقدماتی جام جهانی حاضر شدند ۱۰۰ بازی بین المللی داشته باشند چون از ۱۴ سالگی دوران حرفه‌ای خود را آغاز کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار