کد خبر: ۴۹۵۶۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸

علی‌رضا قربانی با نوشتن یادداشتی نسبت به حاشیه‌هایِ ب‌ وجود آمده برای آلبوم مشترکش با همایون شجریان واکنش نشان داد.

به گزارش شفاف، انتشار آلبوم «افسانه چشم‌هایت» با صدای همایون شجریان و علی‌رضا قربانی حاشیه‌های زیادی داشته است. در روزهای گذشته همایون شجریان با انتشار متنی، نسبت به حجمه‌هایی که نسبت به این آلبوم رخ داده است، واکنش نشان داد. اکنون علی‌رضا قربانی هم با انتشار یادداشتی نسبت به این ماجرا واکنش نشان داده است. متن یادداشت وی را در ادامه می‌خوانید:

ما سرخوشان مست دل از دست داده‌ایم

هم‌راز عشق و هم‌نفس جام باده‌ایم

بر ما بسی کمان ملامت کشیده‌اند

تا کار خود بر ابروی جانان گشاده‌ایم

دوست و برادر عزیزم، همایون شجریان به تازگی در بیانیه‌ای که منتشر کرده، گلایه‌هایی را مطرح کرده است که خبر از داستانی بلند و دردی مشترک دارد. دردی که این روزها گریبان بسیاری از هنرمندان را که چون او با جان و دل برای مردمانشان نفس می‌کشند و همت می‌کنند گرفته است. دشواری که همایونِ خویشتندار و صبور را به گلایه وا داشت، تجربهٔ مشترک امروز بسیاری از ما است. اندک کسانی هر از چندگاهی با قلم و عملشان موجب رنجش خاطر اهالی هنر و فرهنگ می‌شوند و سال‌هاست که ما از دست و زبان آنها در امان نیستیم. آنها در تلاشند که شیرینی این رویداد خاص را که در موسیقی ایران کم‌نظیر است، برای ما تلخ کنند؛ که به‌لطف شما مردمان نازنین چنین نخواهد شد و ما با همت و پشت‌گرمی بیشتری در مسیر هنر و فرهنگ سرزمینمان، تمام آنچه را در توان داریم تقدیم خواهیم کرد.

اما در مورد حواشی پیش آمده لازم است که نکاتی را به‌صورت شفاف بیان کنم:

1-پروژه افسانه چشم‌هایت همانطور که در تبلیغات هم مطرح شده است توسط حامی مالی (اسپانسر) و حقیقتاً با نگاهی فرهنگی حمایت می‌شود و غیر از آن هیچ شخص حقیقی یا حقوقی دخل و تصرفی در پروژه ندارد. استفاده از مکان خاص برای فیلم‌برداری صرفاً به پیشنهاد مدیر هنری و کارگردان تصویری پروژه بوده و بر اساس معیارهای دیداری متناسب با شعر و ادب و زیبایی بصری انتخاب شده است.

2-ما نیز مانند دیگر مردمان عزیزمان در سال‌های گذشته، از فسادهای مالی و غیرمالی که در کشور اتفاق افتاده است، رنجیده خاطریم و امیدواریم به‌زودی به تمام تخلفات و حقوق از دست رفته مردم در تمامی موارد رسیدگی شود. اما در این مورد خاص نه ما چنین گمانی را در مورد محل فیلمبرداری داشتیم و نه مطالب اثبات شده‌ای در این زمینه وجود داشت که ما از آن اطلاع داشته باشیم.

3-از تمام آنهایی که دلسوزانه و مستدل موضوعی را تذکر می‌دهند یا با نیک‌اندیشی در موردی نوشته‌اند و گفته‌اند، حقیقتاً سپاسگزاریم.

اما از بعضی هم که اسم و رسم و منافع گروهی آنها بر ما پوشیده نیست، اگر با بدخواهی در این مورد گفتند و نوشتند، و هدفشان جز ضربه‌زدن به اعتبار هنرمندان و آسیب‌زدن به فرهنگ و هنر کهن ما است، نخواهیم گذشت و امیدواریم با رجوع به اخلاق و کرامت انسانی بیاموزند هرگز انتقاد سازنده را با غرض‌ورزی و کینه آغشته نسازند.

با مهر

علی‌رضا قربانی

آبان 1398

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: