کد خبر: ۴۹۵۷۰۹
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۶

کتاب «چگونه سفرنویس شویم» نگاهی دارد به شیوه‌های سفرنامه‌نویسی و راه‌های کسب درآمد از این طریق.

به گزارش شفاف، سفرنامه‌ها همواره یکی از پرمخاطب‌ترین گونه‌های ادبی بوده و هستند؛ آثاری که دست خواننده را با خود می‌گیرند و به دورترین نقاط جهان می‌برند. با سفرنامه‌ها می‌‌توانید با مردمانی آشنا شوید و چند روز با آنها زندگی کنید که حتی تا آن زمان، نامی از آنها نشنیده باشید. سفرنامه‌ها به دلیل روایتی صادقانه و بی‌پیرایه از هر آنچه نویسنده دیده و تجربه کرده، همواره یکی از منابع مورد استفاده پژوهشگران است؛ این دسته از آثار آیینه‌ای است از شرایط اقتصادی و اجتماعی  و روایتگر صادقی است از سنت‌ها و باورهای اقوام مختلف در طو ل تاریخ.

توسعه زیرساخت‌ها، سفر کردن را برای مردم امروز آسان‌تر کرده است؛ به همین دلیل هر سال میلیون‌ها گردشگر از نقاط مختلف جهان بازدید می‌کنند. با توجه به این شرایط و با در نظر گرفتن افزایش کاربران فضای مجازی، نوشتن از سفر و مناطق مختلف برای برخی از افراد وسیله‌ای برای کسب درآمد شده است. سایت‌ها و وبلاگ‌های متعددی را می‌توان در فضای مجازی جست که با در نظر گرفتن موضوعات مختلف، سعی دارند تا نقاط بهتر برای سفر را به مخاطب پیشنهاد دهند. 

کتاب «چگونه سفرنویس شویم» گشت و گذاری است بر این فضا. این اثر که به قلم دان جورج و جانین ابرلی نوشته شده، به تازگی به قلم سارا سادات مکیان، مجید حیدری و زهرا کوچکی مطلق ترجمه شده است. این اثر ضمن اشاره‌ای کوتاه به تاریخچه سفرنامه‌نویسی، روش‌‌های ابتکاری برای نگارش این دست از آثار و شیوه‌های انتشار آن را پیش روی مخاطب قرار می‌دهد. این اثر با در نظر گرفتن اهمیت روزافزون تولید محتوا در حوزه گردشگری ترجمه شده است.

طبق آنچه مترجمان در پیش گفتار اثر ذکر کرده‌اند؛ کتاب حاضر یکی از بهترین منابع در زمینه آموزش سفرنامه‌نویسی است؛ از نوشتن سفرنامه برای مجلات و روزنامه‌ها گرفته تا بلاگ‌نویسی.

کتاب «چگونه سفرنویس شویم» مانند یک کتاب راهنما به علاقه‌مندان به سفرنامه‌نویسی کمک می‌کند داستان سفری منحصر به فرد بنویسد، همچنین به نویسندگان نشان می‌دهد که چگونه مطالب خود را در مجلات، روزنامه‌ها و کتاب کاغذی و حتی آنلاین به چاپ برسانند. دستورالعمل، پیشنهادها و نکته‌های بسیاری برای نویسندگان، سردبیران و همچنین بلاگ‌نویسان در این کتاب وجود دارد.

کتاب و ادبیات ,

کتاب در چند فصل مجزا به این موضوع می‌پردازد که اولاً چگونه درباره یک سفر به صورت حرفه‌ ای و همه‌جانبه بپردازید و در ادامه، این موضوع را بررسی می‌کند که چطور می‌توانید با نوشتن درباره تجربیات خود از سفر، کسب‌ درآمد کنید. نویسندگان کتاب چند نکته را به سفرنویسان پیشنهاد می‌کنند: منعطف باشید، سازش‌پذیر باشید، کنجکاو و سرسخت باشید. آنها همچنین از علاقه‌مندان می‌خواهند که در اولین گام هدف خود را از نوشتن پیدا کنید و به اصطلاح دنبال داستان خود باشید.

یکی از بخش‌های خواندنی این کتاب به نحوه درآمدزایی از سفرنامه‌نویسی اختصاص دارد. نویسندگان اثر حاضر، ضمن بررسی کسب درآمد از این راه در کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا و انگلیس، راهکارهایی را در این زمینه ارائه می‌دهند.

نشر ایران‌شناسی کتاب «چگونه سفرنویس شویم» را در هزار نسخه و در 272 صفحه در اختیار علاقه‌مندان به حوزه گردشگری قرار داده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار