کد خبر: ۴۹۵۷۲۱
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: در عملیاتی حساس قلب دهنده ۱۹ ساله بوشهری به تهران منتقل و به گیرنده‌ای که به مدت یکماه در بیمارستان تهران بستری بود، پیوند شد.

به گزارش شفاف،مهدی شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: درعملیاتی حساس با هماهنگی مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت قلب دهنده ۱۹ ساله بوشهری به تهران منتقل و به گیرنده‌ای که به مدت یکماه در بیمارستان تهران بستری بود، پیوند شد.

وی در تکمیل این خبر گفت: با هماهنگی مرکز فراهم آوری قلب دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قلب اهدا کننده از این استان به بیمارستان امام خمینی تهران منتقل و در بدن بیمار نیازمندی جای گرفت.

شادنوش ادامه داد: عملیات انتقال این عضو پیوندی، با هماهنگی اداره پیوند وزارت بهداشت و همکاری سازمان اورژانس کشور و آشیانه جمهوری اسلامی صورت گرفت.

وی ادامه داد: کبد و دو کلیه فرد اهداکننده نیز به شیراز برای دیگر بیماران نیازمند فرستاده شد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت  با اشاره به اینکه این دهمین انتقال قلب هوایی در سال جاری بوده است، گفت: عملیات انتقال عضو پیوندی بین استانی با تلاش مستمر دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال انجام است و این بار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در دهمین انتقال عضو اهدایی بین استانی در سال جاری، عملکرد مناسبی داشته و با تلاش مرکز فراهم اوری این دانشگاه انتقال و پیوند با موفقیت صورت گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: